وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

ضرورت اصلاح نظام پرداخت در حوزه بهداشت/ پیش بینی ۱۲ گام برای اجرای برنامه پزشک خانواده

دکتر رییسی بر لزوم اصلاح نظام پرداخت تاکید کرد و گفت: این اصلاح، ضمن رعایت عدالت، می تواند با رفتار سازی خدماتی که بصورت غیرفعال است به خدمات فعال تبدیل شود.


دکتر علیرضا رییسی در حاشیه سومین کارگاه آموزشی معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور و در گفت و گو با خبرنگار وبدا گفت: در اولین کارگاه، مبانی اجرای پزشک خانواده و نظام ارجاع مورد بررسی قرار گرفت و دومین کارگاه با حضور مدیران شبکه دانشگاه های علوم پزشکی کشور با هدف جمع آوری نظرات و بحث و تبادل نظر در مورد مدل های فعلی اجرای پزشک خانواده برگزار شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به این که اجلاس امروز، در راستای جمع بندی جلسات گذشته است، افزود: برای اجرای پزشک خانواده ۱۲ گام پیش بینی کرده ایم که متناسب با زیر ساخت ها و تخصیص های اعتباری ، برنامه ها را پیش می بریم.

وی با تاکید بر این که این ۱۲ گام به نحوی طراحی شده است که هر گام، تکمیل کننده گام بعدی باشد، به عبارتی دیگر، زیر ساخت گام بعدی باشد‌، افزود: در اجرای پزشک خانواده، مدل کشوری ملاک است و مدل هایی که در سطح کشور در حال اجرا هستند باید خودشان را با مدل کشوری تطبیق دهند و اگر انحرافی وجود دارد ‌و یا نیاز به اصلاح است، آن را اصلاح و یا حذف کنند.

دکتر رییسی افزود: با اجرای این برنامه ها و نقشی که معاونت درمان برای سطح دو و سه و تکمیل پرونده الکترونیک سلامت و اتصال سطوح یک تا سه شروع کرده است، امید است بتوان مدل پزشک خانواده کشوری که برگرفته از تجربیات مناسب اجرا شده در دنیا و نظرات متخصصین داخل کشور در این بخش است، اجرایی گردد.

معاون بهداشت در ادامه با اشاره به تکمیل و اصلاح سامانه های سلامت، گفت: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان، اقدام بعدی است که برنامه ریزی لازم انجام شده است
.
دکتر رییسی بر لزوم اصلاح نظام پرداخت در حوزه بهداشت تاکید کرد و گفت: این اصلاح، ضمن رعایت عدالت، می تواند با رفتار سازی خدماتی که بصورت غیرفعال است به خدمات فعال تبدیل شود.

به گفته معاون بهداشت بحث پایش و ارزیابی ارائه خدمات و کیفیت آنها موضوع دیگری است که در این کارگاه مورد بررسی قرار میگیرد./۲۰۳

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - ١٢:٣٩ / شماره خبر: ١٧٣٥٠٩ / تعداد نمايش: 1319

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج