وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در توضیح جزییات ضرب و شتم پزشک و کادر درمانی بیمارستان فارابی اصفهان:

حال عمومی پزشک و کادر پزشکی بیمارستان در حال حاضر مساعد است

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه حال عمومی پزشک و کادر پزشکی بیمارستان در حال حاضر مساعد است، گفت: این موضوع را توسط مراجع قضایی پیگیری می کنیم، تا برخورد جدی در این زمینه داشته باشند، چراکه نباید تکرار رخداد چنین حوادثی به انگیزه و آرامش پرسنل بیمارستان در ارائه خدمت به بیماران لطمه وارد کند.


دکتر طاهره چنگیز در گفت و گو با وبدا، در خصوص جزییات ضرب و شتم پزشک و کادر درمانی بیمارستان فارابی اصفهان گفت: متاسفانه روز گذشته یکی از بیماران بخش اعصاب و روان مزمن که دچار آمبولی ریه شده بود، فوت می کند.


وی افزود: از زمانی که حال این بیمار روبه وخامت می رود، توسط پزشک متخصص داخلی ویزیت شده و به بخش مراقبت های ویژه منتقل می شود، اما عملیات احیا موفقیت آمیز نبوده و بیماری که دچار وقفه قلبی شده بود، فوت می کند.


دکتر چنگیز بیان کرد: این بیمار خانمی 65 ساله و اهل استان خوزستان بود که در استان اصفهان سکونت داشته و برای درمان در بخش روانپزشکی بیمارستان فارابی بستری بود.

وی گفت: بعداز اینکه عملیات احیا ناموفق اعلام شد، یکی از فرزندان این بیمار، همکار پزشک ما را که از بخش دیگری برای کمک در احیای بیمار آمده بود، به همراه سوپروایزر بیمارستان و پرستار بخش، به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دهد و دستگاه های دی سی شوک و کامپیوترها را پرتاب کرده و منجر به خسارات زیادی می شود.


رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهارداشت: پزشک و کادر پزشکی بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفتند و در حال حاضر حال عمومی پزشک و کادر پزشکی بیمارستان مساعد است.


دکتر چنگیز با بیان اینکه از این دست اتفاقات در بیمارستان ها کم مشاهده نمی شود، چراکه همراهان بیمار مرگ عزیزان شان را برنمی تابند، ادامه داد: نباید اجازه دهیم که خشم همراهان بیمار به کادر درمان بیمارستان ها آسیب بزند، زیرا ممکن است از سویی به پزشکان و پرستاران خدوم کشور صدمات جدی جبران ناپذیری وارد شود و از سویی دیگر تجهیزات بیمارستانی که برای نجات سایر بیماران حیاتی است، نیز خراب می شود.


وی تاکید کرد: این موضوع را توسط مراجع قضایی پیگیری می کنیم، تا برخورد جدی در این زمینه داشته باشند، چراکه نباید تکرار رخداد چنین حوادثی به انگیزه و آرامش پرسنل بیمارستان در ارائه خدمت به بیماران لطمه وارد کند، از طرفی نیز سایر بیماران بستری در بیمارستان نیز با مشاهده رفتارهای خشونت بار همراهان یک بیمار، دچار اضطراب می شوند و درنتیجه روند کار بیمارستان مختل می شود./207

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢ اسفند ١٣٩٦ - ١١:٥١ / شماره خبر: ١٧٣٤١٥ / تعداد نمايش: 1536

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج