وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در نشست هم‌اندیشی کسب و کارهای نوپای حوزه سلامت در وزارت بهداشت :

به دنبال تضمین امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مردم و امنیت حرفه‌ای هستیم

معاون اجتماعی وزیر بهداشت هدف از برگزاری نشست هم‌اندیشی کسب و کارهای نوپای حوزه سلامت را شنیدن نقطه‌نظرات کسب و کارهای نوپای فعال حوزه سلامت در این خصوص در راستای بهبود عمل‌کرد نظام سلامت بیان کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمدهادی ایازی در این نشست ضمن اشاره به پانزدهمین نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حضور رییس جمهور گفت: در این جلسه مقرر شد که کارگروهی برای سامان‌دهی فعالیت کسب وکارهای نوپا تشکیل شود و عزم وزارت بهداشت در این زمینه جدی است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت افزود: فلسفه برگزاری این جلسه شنیدن نقطه‌نظرات کسب و کارهای نوپای فعال حوزه سلامت در این خصوص در راستای بهبود عمل‌کرد نظام سلامت است.

رییس شورای فرهنگ سلامت با پرداختن به موانع و سختی‌های فعالیت کسب و کارهای نوپا در حوزه سلامت گفت: قطعا شما می‌پسندید که مجوز داشته باشید و در یک چارچوب مشخص و نظام‌مند و بدون موانع قانونی و اداری فعالیت کنید و ما به دنبال تضمین امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مردم و امنیت حرفه‌ای شما هستیم.


دکتر ایازی ضمن جمع‌بندی موارد مطروحه، تشکیل کمیسیون مشترک کسب و کارهای نوپا با حضور اعضای حاضر و به طور مستمر با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و پی‌گیری و حضور فعالان و صاحب‌نظران در آن کمیسیون را خواستار شد.

همچنین، دکتر سید محمود تارا، رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت جزییاتی در زمینه موارد مربوط به اخذ مجوز از وزارت بهداشت و ضرورت امنیت اطلاعات بیماران را بیان کرد و راهکارهایی در خصوص استفاده از پایگاه‌های داده وزارت بهداشت و موانع موجود و اتخاذ تدابیر لازم برای همکاری گسترده با کسب و کارهای نوپا را با حاضران در میان گذاشت.

تسهیلات پانصد میلیاردی وزارت ارتباطات در حوزه کسب‌ و کارهای نوپا

بنابر این گزارش، در ادامه نشست، مهندس نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن اشاره به جوان بودن و تازگی این مبحث در ایران گفت: تعامل و گفت‌وگوی سازنده می‌تواند بسیاری از مسایل و مشکلات را حل کند.

دبیر شورای‌عالی فناوری اطلاعات افزود: موضوع دنیای سلامت، حریم خصوصی است و فهرستی از مشکلات و موانع بخش سلامت در حوزه IT که افزون بر مشکلات و موانع عمومی است با همکاری سایر بخش‌های دخیل از جمله کسب و کارهای نوپا باید تهیه شود که ما در وزارت ارتباطات نهایت همکاری خود را در این زمینه خواهیم داشت.

مهندس جهانگرد با پرداختن به مضیقه مالی دولت گفت: دولت اما در بحث استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری مناسبی کرده است و از آن‌ها حمایت می‌کند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به آمادگی کامل وزارت ارتباطات برای همکاری در تشکیل کارگروه IT سلامت و تدوین آیین‌نامه‌های مربوطه، گفت: ما در وزارت ارتباطات با 500 میلیارد تومان بودجه، آماده ارایه تسهیلات در این حوزه هستیم203/.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦ - ١٠:٣٥ / شماره خبر: ١٧١٧٨٥ / تعداد نمايش: 1524

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج