وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد:

اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران با رویکرد کاهش حوادث و سوانح و ارتقای عادلانه ایمنی شهروندان برگزار می شود/ ضرورت افزایش مشارکت مردم، دستگاه های اجرایی، اصناف و سازمان های مردم نهاد در ایمنی جامعه

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به حوادث تلخ سالهای اخیر مانند حادثه سانچی، پلاسکو و برخورد قطار تبریز، از برگزاری اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران با رویکرد پیشگیری از حوادث و سوانح و نیز ارتقای عادلانه ایمنی شهروندان در روز شنبه خبر داد.

 دکتر سید محمد هادی ایازی در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: در این همایش به دنبال افزایش مشارکت مردم در ایمنی خودشان هستیم که بسیار مهم است به عنوان نمونه در موضوع زلزله، مردم باید منزل و محیط کار خود را به گونه ای بسازند که در مقابل زلزله های با قدرت تخریب بالا، از استحکام کافی برخوردار باشد.

 وی ضمن تاکید بر نقش مشارکت های بین بخشی در کاهش حوادث و سوانج و نیز داشتن جامعه ایمن، گفت: باید از ظرفیت دستگاه های اجرایی مختلف در موضوع ایمنی استفاده کنیم به عنوان نمونه حوادث ترافیکی هر ساله باعث مرگ تعداد زیادی از مردم می شود در حالیکه وزارتخانه هایی مانند وزارت راه و شهر سازی، کشور و صنعت، معدن و تجارت می توانند در کاهش این حوادث و تلفات جاده ای، نقش مهمی داشته باشند.

 معاون اجتماعی وزارت بهداشت تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد می توانند نقش مهمی در افزایش ایمنی و کاهش حوادث و سوانح در جامعه داشته باشند بنابراین باید از این تشکل ها حمایت یا تشکل های جدید را ایجاد کرد.

 دکتر ایازی با بیان اینکه مشارکت اتحادیه ها و اصناف نیز در افزایش ایمنی جامعه و کاهش حوادث و سوانح، مهم و اساسی است، افزود: در حادثه پلاسکو اگر اصناف اقدامات ایمنی لازم را انجام داده بودند، ممکن بود چنین حادثه تلخی رخ نمی داد.

 وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی، اصناف، مردم، ستاد بحران، آتش نشانی ,سازمان اورژانس کشور و سازمان های مردم نهاد در اجلاس سالانه جوامع ایمن  ایران مشارکت دارند تا از ظرفیت این مجموعه ها در جهت افزایش ایمنی در جامعه استفاده شود و امیدواریم روزی را به نام روز ایمنی در تقویم داشته باشیم که فرهنگسازی در این حوزه مورد توجه قرار گیرد./۲۰۶

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦ - ٠٧:٥٤ / شماره خبر: ١٧١٧٤٨ / تعداد نمايش: 1743

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج