وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی وزارت بهداشت :

رسانه ها امیدبخشی را در جامعه ترویج کنند

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: از صندوق ذخیره ارزی حدود 500 میلیون دلار اعتبار در نظر گرفته شده که حدود 2000 میلیارد از بدهی‌های صنایع دارویی به صورت نقدی و 2000 میلیارد دیگر از طریق اوراق پرداخت خواهد شد که این امر وضعیت صنایع دارویی را به حالت پایدار خواهد رساند.

 به گزارش وبدا به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر ایرج حریرچی در حاشیه همایش خبر خوب، رسانه مسئول اظهار داشت: همه رسانه‌ها باید خبر را به‌صورت متعادل ارائه دهند و از بزرگنمایی کردن خبرهای بد پرهیز کنند.

 وی گفت: جامعه ما مثل هر جامعه دیگری نیاز به امید، آفرینش شور و انگیزه نسبت به آینده دارد، خبرهای بدی را که ممکن است بیانگر نیمه خالی لیوان باشند, می‌توان با نمایش قسمتی از خبر که مربوط به نیمه پر لیوان است امیدبخشی را در جامعه ترویج داد.

 دکتر حریرچی اضافه کرد: این امر باید در رسانه‌هایی که از یک انگیزه انقلابی برخوردار هستند و برای اینکه مردم را با انگیزه‌های خوب و اسلامی تشویق کنند می‌توانند شورآفرینی و امیدبخشی را هدف خود قرار دهند.

 سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به مشکلات داروسازان توضیح داد: طرح تحول سلامت بر اساس ارزیابی های انجام شده سالانه تقریبا مبلغی معادل نصف هدفمندی یارانه‌ها از مخارج مردم کاسته است. دولت ماهانه حدود 45500 تومان به صورت یارانه در اختیار مردم قرار می‌دهد و با اجرای طرح تحول سلامت بیش از 20 هزار تومان نیز بصورت ماهیانه از هزینه‌های مربوط به سلامت مردم جامعه نسبت به دوره قبل از اجرای این طرح به ازای هر ایرانی از جیب شان کمتر هزینه می کنند.

 دکتر حریرچی گفت: در چند ماه اخیر رییس جمهور و سایر دست اندرکاران به ادامه طرح تحول سلامت تاکید کرده اند که این اتفاق نشان دهنده اهمیت اجرای این طرح است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٨ دی ١٣٩٦ - ١٧:٣٩ / شماره خبر: ١٧١٧٤٧ / تعداد نمايش: 1790

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج