وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد:

ضرورت ایجاد تشکیلات جدید برای ایجاد بیمارستان های نوساز

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: نوسازی و توسعه فضای فیزیکی برخی بیمارستان‌ها، بررسی سطح امکانات درمانی و نحوه خدمات رسانی به مردم، مهمترین رویکرد وزارت بهداشت است تا با یک سیاست‌گذاری مناسب، مشکلات موجود برطرف شوند.

به گزارش وبدا به نقل از سلامت آنلاین، دکتر قاسم جان بابایی در سفر خود به استان خوزستان با بیان  این که هر هفته سفرهایی به منظور بررسی کمبودهای درمانی به نقاط محروم کشور انجام می شود، افزود: پس از هماهنگی لازم با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مقرر شد بازدیدهایی از شهرهای مختلف به عمل آید.

وی ادامه داد: مهمترین معضل در اهواز، ساختمان قدیمی بیمارستان است که بیش از ۳۰ سال قدمت دارد و با توجه به این که هزینه کرد نگهداری آن بسیاربالاست، ضرورت دارد ساختمان درمانی جدیدی احداث شود تا دسترسی مردم به خدمات درمانی با مشکل مواجه نشود.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه به لحاظ نیروی انسانی مشکل خاصی وجود ندارد و انواع پزشکان با تخصص های مختلف در منطقه حضور دارند.

دکتر جان بابایی بیان کرد: در شهر رامهرمز نیز معضل بیمارستان مطرح است که ضرورت دارد سازمان برنامه و بودجه تشکیلات جدیدی برای ایجاد بیمارستان های نوساز تعریف کند.

وی در خصوص وضعیت مراکز درمانی شهر ماهشهر بیان کرد: در ماهشهر نیز بیشترین مشکل باز هم فضای فیزیکی بیمارستان است که بسیار قدیمی است و اقدام چندان موثری نمی توان انجام داد و ضرورت ساخت یک بیمارستان نوساز اجتناب ناپذیر است.

معاون درمان وزارت بهداشت  با بیان این که ساکنان شهر رامشیر با کمبود دسترسی به امکانات دیالیز مواجه هستند، اظهار امیدواری کرد تا هرچه سریع تر این امکان نیز برای بیماران نیازمند به خدمات دیالیز فراهم شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ - ٢٠:٣٧ / شماره خبر: ١٧١٧٣٤ / تعداد نمايش: 1793

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج