وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت:

عدم پرداخت به موقع مطالبات، یکی از مهم ترین طرح های اجتماعی دولت را دچار مشکل کرده استوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعویق در پرداخت مطالبات، یکی از مهم ترین طرح های اجتماعی دولت که همان طرح تحول نظام سلامت است و برای اقشار جامعه موثر بوده را دچار اشکال کرده است.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم امضاي تفاهم نامه بين وزارت بهداشت و اتاق بازرگاني با بیان این که بیمارستان های ما بسیار زیاد از بیمه ها طلب کار هستند، افزود: البته از سوی دیگر بدهکار هم هستیم زیرا دارو، تجهیزات وخدمت خریده ایم و در اختیار مردم قرار داده ایم و لازم است که پول آن را پرداخت کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: اگر اعتباراتی را که سازمان برنامه و بودجه کشور برای حوزه سلامت در سال 96 پیش بینی کرده است، به موقع تامین شده و در اختیار ما و بیمه ها قرار بگیرد، دیگر مشکل و یا بدهی نخواهیم داشت زیرا بدهی ها به موقع پرداخت خواهد شد.

دکتر هاشمی با انتقاد از بد عهدی سازمان تامین اجتماعی، افزود: به رغم این که این سازمان، حق بیمه که بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان است را دریافت کرده است ولی همچنان به بخش خصوصی و بیمارستان های وزارت بهداشت بدهکار است که برای ارائه خدمات در مراکز درمانی مشکل جدی ایجاد کرده است.

وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد که در دو ماه باقیمانده از سال 96 تمهیداتی فراهم شود که منابع در سال 97 به نحوی تضمین شود که این موارد تکرار نشود و مشکلات و گرفتاری های شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی، پرسنل و کارکنان رفع شود.

دکتر هاشمی در پاسخ به این سوال که برخی از دانشگاه ها پرداخت ها را در محلی غیر لازم هزینه می کنند نیز گفت: این موضوع بیشتر فرافکنی است زیرا در کشور سازمان بازرسی و دیوان محاسبات وجود دارد و تمام اقدامات مالی حوزه سلامت زیر ذره بین است و گاهی نیز در نظارت ها و گزارش ها زیاده روی هم می شود.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: اصل موضوع این است که خدمتی خریده شده و قیمتی هم برای آن خدمت تعریف شده است که باید پرداخت شود ولی خدمت دریافت شده و معادل آن بدهکار می شوید که این بدهی همچنان به تعویق می افتد.

دکتر هاشمی در پایان گفت: با تعویق پرداخت بدهی ها، یکی از مهم ترین طرح های اجتماعی که همان طرح تحول نظام سلامت است و برای اقشار آسیب پذیر جامعه موثر بوده، دچار اشکال شده است./205

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦ - ١٤:٤٨ / شماره خبر: ١٧١٥٣٢ / تعداد نمايش: 1555

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج