وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

معیارهایی برای کنترل هزینه داروهای گرانقیمت و مصارف آنها گذاشته ایم


رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر این که کمبود اعتبارات و بودجه، آموزش و پژوهش را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: همچنین کمبود بودجه پروژه های عمرانی را که نیاز مردم است را تحت شعاع خود قرار می دهد.

دکتر علی بهادر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با وبدا، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از دانشگاه های علوم پزشکی تراز اول کشور اعلام کرد و گفت: از نظر آموزشی و پژوهشی این دانشگاه رتبه خوبی دارد . خوشبختانه با زیر ساخت های ایجاد شده در حال پیشرفت است چرا که نباید به آنچه که هستیم قانع بود و باید به سمت ارتقا در تمام حوزه های پزشکی از جمله آموزشی و پژوهشی نیز پیش برویم.
رییس دانشگاه علوم پزشگی شیراز با اشاره به وجود کمبودهای بودجه ای در حوزه سلامت، افزود: در حال حاضر بسیاری از پروژه های عمرانی و پرداخت های اساتید و پرسنل به دلیل کمبود بودجه عقب افتاده است که موجب نارضایتی در پرسنل درمان و ارائه دهنده خدمت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز شده است.
وی با تاکید بر این که کمبود اعتبارات و بودجه، آموزش و پژوهش را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت: همچنین کمبود بودجه پروژه های عمرانی را که نیاز مردم است را تحت شعاع خود قرار می دهد.
دکتر بهادر تاکید کرد: از مسئولین می خواهم که به منظور حفظ انگیزه ارائه خدمات با کیفیت به بیماران، توجه به کمبودهای بودجه ای داشته باشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه، در خصوص کنترل و کاهش هزینه های حوزه سلامت، گفت: در این راستا معیارهایی برای کنترل هزینه داروهای گرانقیمت و مصارف آنها گذاشته ایم و توانستیم در این بخش ها صرفه جویی های خوبی داشته باشیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦ - ١٢:٣٣ / شماره خبر: ١٧٠٢٣٧ / تعداد نمايش: 2128

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج