وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران خبر داد:

موتورلانس های اورژانس تهران روزانه 550 ماموریت انجام می دهند/ افزایش 7 درصدی رضایتمندی مردم از خدمات موتورلانس های اورژانس در مقایسه با آمبولانس ها

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران گفت: در حال حاضر 158 موتورلانس در سطح کلانشهر تهران فعال هستند که ماموریت آنها ارائه خدمات فوریت های پزشکی به ویژه در زمان پیک ترافیک در زمان عصر و ترافیک است و موتورلانس ها به طور متوسط، روزانه 550 ماموریت را انجام می دهند.

دکتر اسماعیل فراهانی در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در 17 درصد از ماموریت های موتورلانس ها در کلانشهر تهران، نیاز به اعزام آمبولانس وجود ندارد که نشان دهنده، ارزش و تاثیر بالای این خدمت جدید در اورژانس است.

وی یکی از مهمترین ویژگی های موتورلانس های اورژانس تهران را کاهش زمان رسیدن به محل حادثه یا بالین بیمار عنوان کرد و افزود: بر اساس بررسی های انجام شده، موتورلانس ها در سطح تهران، زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه یا بالین بیماران را حداقل 5 دقیقه کاهش داده و رضایتمندی مردم از ارائه خدمات موتورلانس نسبت به آمبولانس، 7 درصد بیشتر است.

معاون فنی و عملیاتی اورژانس تهران از کاهش هزینه های تمام شده اورژانس با بکارگیری موتورلانس ها در سطح کلانشهر تهران به عنوان یکی دیگر از ویژگی های این خدمت جدیدی یاد کرد و افزود: با استفاده از موتورلانس در اورژانس تهران، پوشش خدمات فوریت های پزشکی در مناطق فاقد پایگاه اورژانس، افزایش قابل توجهی داشته است.

به گفته دکتر فراهانی، جذب 250 نیروی انسانی برای ارائه خدمات موتورلانس های اورژانس در سطح کلانشهر تهران، یکی از مصادیق تحقق شعار امسال یعنی "اقتصادمقاومتی: تولید و اشتغال" است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦ - ١٣:٠٣ / شماره خبر: ١٦٦٣٨٤ / تعداد نمايش: 2368

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج