وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

استاد پیشکسوت دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران:

انستیتو پاستور ایران، جایگاه ویژه و متمایزی دارد / مهمترین رسالت و ماموریت انستیتو پاستور ایران، پاسخگویی به انتظارات نظام سلامت استدکتر ملک افضلی گفت: 50 سال است که سابقه خدمت در حوزه های آموزشی، پژوهشی و بهداشت دارم و دریافته ام که انستیتو پاستور ایران جایگاه ویژه و متمایزی دارد که نقش مهمی در کارکرد واحدهای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی دارد.

به گزارش وبدا، دکتر حسین ملک افضلی در مراسم تکریم و معارفه رییس انستیتو پاستور ایران، اظهار داشت: انستیتو پاستور ایران سابقه ای 100 ساله در حوزه علم و خدمت در حوزه سلامت دارد و بار گران علمی و خدماتی آن، بسیار ارزشمند است که باید به آن افتخار کنیم.

وی تصریح کرد: انستیتو پاستور نزد مردم، بسیار خوشنام و مورد اعتماد آنها است که برای این موسسه، نوعی اعتبار است و باید تلاش کنیم که این اعتماد و اعتبار را ارتقا دهیم تا جایگاه مقدس و معنوی آن، به جایگاه اقتصادی و کسب درآمد تبدیل نشود.

معاون پژوهشی اسبق وزارت بهداشت یادآور شد: انستیتو پاستور ایران یک موسسه اجتماعی است و نباید به آن را یک موسسه اقتصادی در نظر گرفت بنابراین شاخص های ارزشیابی آن نیز باید اجتماعی باشد و نظام ارزشیابی برای انستیتو پاستور تغییر پیدا کند و متوجه خدمات در نظام سلامت باشد.

دکتر ملک افضلی تاکید کرد: انستیتو پاستور ایران، هزینه اثربخشی بالایی دارد و هزینه های انجام شده برای در مقابل خدمات آن، بسیار اندک است و بهره وری نیز به همین معنی است که مردم حداکثر بهره را از خدمات ببرند.
وی تصریح کرد: انستیتو پاستور ایران، فقط یک موسسه خدماتی نیست بلکه در حوزه آموزش و پژوهش نقش مهمی دارد و باید مبنا و هدف آموزش و پژوهش، خدمت به مردم باشد و پروژه های این موسسه باید به سرعت انجام و تبدیل به خدمت شود.
معاون بهداشت اسبق وزارت بهداشت از پاسخگویی به انتظارات نظام سلامت به عنوان مهمترین رسالت و ماموریت انستیتو پاستور ایران یاد کرد و افزود: مشتری اصلی محصولات انستیتو پاستور ایران، مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت است چراکه با استفاده از واکسن و محصولات این موسسه می تواند در بروز بیماری ها پیشگیری کرده و بیماری ها را در مراحل اولیه شناسایی کند.

وی یادآور شد: اساتید و محققان انستیتو پاستور ایران باید در عرصه و ایستگاه های تحقیقاتی حضور داشته باشند تا پاستور، مردمی شود البته نظام سلامت، یک نظام مردمی است که باید اجتماعی شود.
دکتر ملک افضلی اظهار داشت: انستیتو پاستور ایران یکی از اعضای شبکه انستیتوهای پاستور در جهان است که برای ارتقا، نیاز به هماهنگی بیشتری دارد.
دکتر ملک افضلی در پایان گفت: مقام و مسئولیت و صندلی، ماندنی نیست اما تنها خدمات افراد است که ماندگار می شود و اگر خدمت کنیم، مردم، قدر آن را به خوبی می دانند. به بنده همان احترامی را می گذراند که زمان معاون بودنم می گذاشتند./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ - ١٤:٥٢ / شماره خبر: ١٦٦٣٦٩ / تعداد نمايش: 2458

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج