وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

استاندار مازندران در آیین تکریم و معارفه رییس و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

رضایت بیش از 86 درصدی مردم در حوزه سلامت/ در دولت یازدهم بیش از 1000میلیارد تومان در حوزه سلامت استان مازندران هزینه شد/ استان مازندران در اجرای طرح پزشک خانواده پیشرو است

استاندار مازندران به مشکلات بیمارستان ها و بیماران در دوران گذشته و قبل از اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: امروز مردم در حوزه سلامت بیش از 86 درصد رضایتمندی دارند.

به گزارش وبدا، دکتر ربیع فلاح بابیان اینکه در برنامه های چهارم و پنجم توسعه کشور بر توسعه خدمات حوزه سلامت اشاره و تاکید شده است، گفت: در دولت یازدهم بیش از 1000 میلیارد تومان در حوزه سلامت استان مازندران هزینه شده که از این رقم بیش از 600 میلیارد تومان در حوزه توسعه زیرساخت ها بوده است.

استاندار مازندران اضافه کرد: آموزش همگانی در ارتقای سواد مردم در حوزه سلامت تاثیر زیادی دارد و باید از رسانه ها در جهت اطلاع رسانی در حوزه سلامت استفاده بیشتری شود.

دکتر فلاح به راه اندازی پرونده الکترونیک سلامت و مزایای آن در نظام سلامت و استقرار نظام ارجاع اشاره کرد و افزود: استان مازندران در اجرای طرح پزشک خانواده پیشرو است و در این حوزه نیز ضروری است که برخی مشکلات برطرف شود.

استاندار مازندران خواستار همکاری بیشتر مسئولان در حوزه سلامت شد و گفت: بیش از 70 درصد ا زعوامل موثر بر سلامت مردم، مربوط به دستگاه های اجرایی کشور و فقط حدود 30 درصد در اختیار وزارت بهداشت است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦ - ١٥:٣٨ / شماره خبر: ١٦٦٠٨٠ / تعداد نمايش: 2202

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج