وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت در آیین تکریم و معارفه رییس و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

افزایش 21هزار تخت بیمارستانی در دولت یازدهم/ کاهش 17 درصدی پرداختی از جیب مردم در هزینه های درمانی با اجرای طرح تحول سلامت

قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت در چهار سال اخیر دوران سخت و ثمر بخشی داشته است، اظهار کرد: با اجرای طرح تحول سلامت پرداختی از جیب مردم از 54.8 در سال 91 به 38.1 درصد در سال 95 کاهش پیدا کرد که نشان دهنده کاهش حدود 17درصدی پرداختی مردم در هزینه های درمانی است به عبارت دیگر هزینه های درمانی مردم به طور متوسط ماهانه 21هزار تومان که معادل 40 درصد از یارانه های دریافتی هر ماه است، کاهش پیدا کرده است‌.

به گزارش وبدا، دکتر حریر چی در آیین تکریم و معارفه رییس و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در سالن اجتماعات آیت الله کوهستانی برگزار شد به افزایش 21هزار تخت بیمارستانی در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: این در حالی است که در طول صد سال 80 هزار تخت بیمارستانی در بیمارستان ها ایجاد شده اما در 4 سال گذشته، به اندازه 25 درصد کل ظرفیت تخت های بیمارستانی در تاریخ کشور، تخت جدید ایجاد و اضافه شد.

وی ارتقای طرح تحول سلامت، استقرار نظام ارجاع، تامین منابع پایدار و متناسب سازی فعالیت ها، اصلاح ساختار سلامت و مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت را از اولویت های اجرایی وزارت بهداشت در دولت دوازدهم دانست.

سخنگوی وزارت بهداشت، خدمت در حوزه سلامت را یکی از نعمات خداوند دانست و گفت: مردم در سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی مازندران 27میلیون و 200 هزار خدمت سرپایی دریافت کردند که این باعث افتخار و سربلندی ما و همکارانمان در این دانشگاه است.

دکتر حریر چی با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت های وزارت بهداشت، ارائه خدمت به محرومان و نیازمندان است، گفت: دکتر موسوی به عنوان نماینده وزیر بهداشت در استان مازندران مسؤولیت سلامت همه مردم استان را برعهده دارد و در زمان تصدی مسئولیت در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، خدمات ارزنده ای را به مردم ارائه داد.

وی ضمن تقدیر از خدمات و تلاش های دکتر جان بابایی در زمان ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران، یادآور شد: این دانشگاه در سال گذشته جزء یک درصد دانشگاه های برتر دنیا شد و رشته های دانشگاه علوم پزشکی مازندران از 47 رشته دانشگاهی به 106رشته افزایش یافته است.

دکترحریر چی با بیان اینکه 540 پروژه در طول چهارسال گذشته در استان مازندران اجرا شد،گفت: بودجه حوزه آموزشی این دانشگاه نیز از 30 میلیارد ریال به 140میلیارد ریال رسید که افزایش 5 برابری را نشان می دهد.

قائم مقام وزیر و معاون کل وزیر بهداشت به اجرای طرح پزشک خانواده در استان مازندران اشاره کرد و افزود : شاخص مرگ مادران باردار در این استان از 15.7به 10.6 در هر صد هزار تولد زنده رسیده است./139/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦ - ١٥:٠٣ / شماره خبر: ١٦٦٠٧٤ / تعداد نمايش: 2143

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج