وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت:

خدمات ترمیم دندان برای زنان باردار و کودکان در روستاها و شهرهای کوچک رایگان است/ 1200 مرکز خدمات دندانپزشکی روستایی در کشور راه اندازی شده استدبیر شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: خدمات ترمیم دندان برای گروه های هدف از جمله زنان باردار، شیرده و کودکان زیر 14 سال در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر کاملا رایگان ارائه می شود.

به گزارش وبدا به نقل از ایرنا، دکتر سعید عسکری با بیان این مطلب، افزود: خدماتی که در دولت یازدهم در حوزه سلامت دهان و دندان انجام شده، بسیار گسترده است و با وجود محدودیت منابع، اقدامات بزرگی در این زمینه انجام شده که قابل مقایسه با هیچ دوره ای نیست.

وی گفت: یکی از اقدامات مهمی که برای بهبود سلامت دهان و دندان انجام شد، رایگان شدن خدمات دندانی از جمله پرکردن و ترمیم دندان برای زنان باردار، زنان شیرده و کودکان زیر 14 سال است که با وجود مشکلات مالی وزارت بهداشت انجام شده است.

دکتر عسکری ادامه داد: حدود 1200 مرکز خدمات دندانپزشکی روستایی در کشور راه اندازی شده است که با اعزام دندانپزشک این خدمات را به مردم روستاها و شهرهای کوچک ارائه می کنند و با حضور این افراد تاکنون حدود یک میلیون و 500 هزار دندان در روستاها به صورت رایگان پر شده است.

دکتر عسکری افزود: تجهیز و آماده سازی 80 کلینیک سیار دندانپزشکی نیز در راستای تکمیل همین برنامه وزارت بهداشت است. این کلینیک های سیار دندانپزشکی که مجهز به یونیت دندانپزشکی و تجهیزات کامل عکسبرداری و خدمات دندانی است به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل داده شده اند و اقدامات اولیه برای اعزام آنها به روستاها انجام شده است.

دبیر شورای سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت گفت: هنوز مساله پلاک خودروهای حامل این کلینیک ها حل نشده است و رایزنی با سازمان های مسئول انجام شده و به زودی این خودروها نیز پلاک و مشکل تردد آنها بر طرف می شود، البته در برخی استان ها با مساعدت مسئولان استانی به طور موقت اجازه تردد به این خودروها داده شده و فعالیت این درمانگاه های سیار در برخی روستاها شروع شده است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته بیش از 2400 مرکز خدمات دندانپزشکی در شهرها بازسازی، تجهیز و راه اندازی شدند، افزود: این مراکز با تعرفه دولتی به مردم خدمت رسانی می کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ شهريور ١٣٩٦ - ١١:٣٨ / شماره خبر: ١٦٥١٩٥ / تعداد نمايش: 1156

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج