وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت:

پنهان کاری نداریم/ هیچ فردی در تهران به دلیل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو فوت نکرده است

دکتر گویا گفت: نظام مراقبت بیماریهای کشور در پی آن است که همیشه صحیح ترین و دقیق ترین اطلاعات را در اختیار مردم و رسانه ها قرار دهد.

دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ضمن انتقاد از درج خبری در روزنامه همشهری با عنوان " افزایش آمار ابتلا به تب کریمه کنگو در سکوت خبری" در گفت و گو با وبدا گفت: متاسفانه در این خبر طوری به خواننده القا شده است که وزارت بهداشت دست به پنهان کاری زده و اخبار ناصحیح در اختیار مردم قرار می دهد در حالیکه بارها بر روی این موضوع تاکید شده که هدف اطلاع رسانی از بیماریها جنبه ژورنالیستی نداشته و تنها برای تشویق مردم به رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری صورت می گیرد.

دکتر گویا تصریح کرد: نظام مراقبت بیماری های کشور در پی آن است همیشه صحیح ترین و دقیق ترین اطلاعات را در اختیار مردم در رسانه ها قرار دهد و برای این منظور تا زمانی که از رخداد یک بیماری یقین حاصل نکرده، نمی تواند براساس احتمالات اعلام نظری نماید که بعداً خلاف آن ثابت شود.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: وقتی نظام مراقبت اعلام می کند موردی از یک بیماری در شهری یا استانی یا منطقه ای از کشور مشاهده شده یا نشده، مسئولیت تمام و کمال آن را نیز به عهده دارد، در صورتی که هیچ منبع دیگری چنین مسئولیتی را نداشته و قادر هم نیست تا پاسخگوی آن باشد به همین منظور در چنین مواردی یک منبع واحد در وزارت بهداشت برای اعلام اخبار مربوط به بیماریها در نظر گرفته می شود تا از پراکنده گویی و اظهارات غیردقیق پرهیز شود و مردم با اطمینان کامل توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر گویا با بیان این که تا کنون 79 نفر به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده اند و 5 نفر نیز فوت کرده اند، مجددا خاطرنشان کرد: هیچ فردی در تهران به دلیل ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو فوت نکرده است و فرد فوت شده در استان خراسان، دارای بیماری زمینه ای پیشرفته و شدید بوده است که عامل زمینه ساز فوت او بوده است. /201

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ تير ١٣٩٦ - ١٥:٠٥ / شماره خبر: ١٦٣٢٧٠ / تعداد نمايش: 2229

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج