وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دیدار سفیر کنیا در ایران با قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل ؛

همکاریهای بهداشتی ایران و کنیا گسترش می یابدخانم سوبو سفیر کنیا در ایران گفت: سفر آتی وزیر بهداشت ایران به جمهوری کنیا نقطه عطفی در گسترش روابط بهداشتی دو کشور است.

به گزارش وبدا، خانم سوبو سفیر کنیا در ایران در دیدار با دکتر اسدی لاری قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل ضمن استقبال از برنامه دیدار آتی وزیر بهداشت کشورمان به کشور کنیا، آن را نقطه عطفی در گسترش روابط بهداشتی دو کشور دانست و بر لزوم بهره مندی از توانمندی های نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران برای تامین نیازهای آن کشور تاکید کرد.

دکتر محسن اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت بهداشت نیز در این دیدار، ضمن تشریح آخرین وضعیت حوزه سلامت، به ظرفیت های نظام سلامت ایران اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت ایران ، آمادگی های لازم برای توسعه همکاری های بهداشتی با کشور کنیا را دارد.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت بهداشت سفر وزیر بهداشت کشورمان به جمهوری کنیا را فصل نوینی در توسعه روابط نظام های سلامت دو کشور عنوان کرد.

بنابر این گزارش، همکاری دو کشور ایران و کنیا در زمینه های دارو، تجهیزات پزشکی، تسهیل فرایند ثبت دارو ، آموزش پزشکی ،همکاری های دانشگاهی، آموزش دانشجویان کنیایی، گردشگری سلامت ، مبارزه با بیماریهای واگیر،غیر واگیر و گرمسیری، پذیرش دانشجویان دوره های تکمیلی و پذیرش متخصصان از کشور کنیا برای دوره های تکمیلی، آموزش و انجام پیوند اعضاء از جمله مهم ترین موضوعات و زمینه های مطروحه در این جلسه ملاقات بود.

گفتنی است در دیدار خانم رقیه سوبو با دکترمحسن اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، سید علی نیاورانی ، مسئوول میز سیاسی وزارت امور خارجه و همچنین رایزن بازرگانی آن سفارت نیز حضور داشتند و طرفین ضمن بررسی زمینه های گسترش همکاری های دو کشور در حوزه سلامت، برنامه های دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمهوری کنیا را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند ./203

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦ - ١٣:٤٧ / شماره خبر: ١٦٠٠٥٤ / تعداد نمايش: 1988

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج