وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

با خودارزیابی می توانیم برای نقاط قوت و رفع ضعف ها برنامه ریزی کنیم/ تقدیر از اعضای دست اندرکار دریافت تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی ایران

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: در سیستمی که خودمان کار می کنیم باید خودارزیابی داشته باشیم چراکه با خودارزیابی ها می توانیم اشکالات و آسیب هایمان را استخراج کنیم و برای آنها برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

به گزارش وبدا؛ دکتر سیدعلی صدرالسادات، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در دیدار اعضای دست اندرکار دریافت تندیس بلورین هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران ضمن تقدیر و تشکر و تبریک پیشاپیش عید نوروز گفت: ارزیابی موضوع بسیار مهمی است، از این جهت که هم خودارزیابی داشته باشیم و از همه مهمتر اینکه یک نظام بیرونی این ارزیابی ها را براساس یک سری استانداردها، شاخص ها و ضوابط انجام بدهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه در سیستمی که خودمان کار می کنیم باید خودارزیابی داشته باشیم افزود: با خودارزیابی ها می توانیم اشکالات و آسیب هایمان را استخراج کنیم و بر روی قوت ها و رفع ضعف ها برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

دکتر صدرالسادات با اشاره به اینکه شرکت در این جایزه دو دلیل داشته است یادآور شد: هدف از ورود به این عرصه در درجه اول به دلیل این بوده است که جایگاه خودمان را در بین رقبا پیدا کنیم و دوم اینکه به نقاط قوت و ضعفمان پی ببریم و برای آنها برنامه ریزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رقبای اصلی ما در دریافت این جایزه بانک ها بودند افزود: این موضوع نشان دهنده این است که ما یک فاصله ای در این زمینه با دستگاه های دیگر دولتی گرفته ایم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه ما می خواهیم دانشگاه های دیگر نیز وارد این عرصه شوند ادامه داد: این مسابقه باید بین دانشگاه های خودمان نیز برقرار شود و ارزیابی ها باید به صورت مداوم صورت بگیرد تا همه بتوانیم به سمت ارتقاء و بهبود بیشتر حرکت کنیم.

دکتر صدرالسادات با اشاره به اینکه بعد از این باید تلاش کنیم تا بتوانیم در جایگاه بین المللی هم شرکت کنیم اضافه کرد: تنها نباید به گرفتن جایزه اکتفا کرد بلکه مهم این است که بتوانیم وارد عرصه ای شویم که از ما ارزیابی صورت بگیرد و ببنیم که در چه نقطه و جایگاهی هستیم و باید به کجا برسیم.

در ادامه دکتر مسعود ابوالحلاج، رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت با ارائه گزارشی در خصوص چگونگی روند دریافت تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی گفت: در این جایزه تقریبا هیچ دستگاه دولتی وجود نداشت و تنها دستگاه دولتی که در این جایزه شرکت کرد وزارت بهداشت بوده است.

گفتنی است؛ تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی ایران هفتم اسفندماه سال جاری برای نخستین بار به وزارت بهداشت اعطا شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥ - ١٥:٢٠ / شماره خبر: ١٥٩٠٦٣ / تعداد نمايش: 2789

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج