وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

ترویج زایمان طبیعی رایگان از ثمرات طرح تحول سلامت است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: انجام ماهانه بیش از ۳۳۰ زایمان طبیعی رایگان در بخش های زایمان ایمن مراکز خدمات جامع سلامت حضرت ولی عصر(س) و فاطمه زهرا (س) زاهدان از ثمرات طرح تحول سلامت در حوزه خارج بیمارستانی و موفقیت بزرگ دانشگاه زاهدان در ترویج زایمان طبیعی است.
به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی با اشاره به اینکه یکی از اهداف طرح تحول سلامت، عدالت و برابری در ارائه خدمات سلامت است، اظهار داشت: بر همین اساس دو مرکز ولی عصر و فاطمه زهرا (س) با مجرب ترین کادر سلامت و به روزترین تجهیزات در حاشیه شهر زاهدان به شهروندان و مادران باردار، خدمات مطلوبی ارائه می کنند.
وی در ادامه افزود: با جدیت و پیگیری مراقبین سلامت در پایگاه های حاشیه شهر زاهدان، شاهد افزایش کمی و کیفی مراقبت های پیش از بارداری، حین بارداری و پس از بارداری درخصوص مادران باردار هستیم.
دکتر طباطبایی با بیان اینکه تمامی خدمات بخش های زایمان ایمن در حاشیه شهر از زمان مراجعه مادران باردار تا ترخیص پس از زایمان به صورت کاملا رایگان ارائه می شود، تصریح کرد: یکی از نکات جالب توجه، مراجعه داوطلبانه، چند مادر باردار از مناطق مرکزی شهر زاهدان به پایگاه های زایمان ایمن حاشیه شهر برای انجام زایمان و اعلام رضایتمندی آنان از نحوه خدمات پس از زایمان بوده است.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٤ دی ١٣٩٧ - ١٣:٢١ / شماره خبر: ١٨٥٤١٥ / تعداد نمايش: 765

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج