وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان خبر داد:

بهره برداری از اورژانس جدید مجتمع آموزشی درمانی علی ابن ابی ابیطالب (ع) / در اورژانس جدید، توانایی پذیرش روزانه 330 بیمار وجود دارد که دو برابر ظرفیت اورژانس قبلی است

 
 
 
رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان گفت: به زودی یکی از مجهزترین اورژانس های بیمارستانی جنوب شرق کشور در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان به بهره برداری می رسد. 
 
به گزارش وبدا، دکتر محمد کاظم مومنی در این خصوص افزود: در اورژانس جدید، توانایی پذیرش روزانه 330 بیمار وجود دارد که دو برابر ظرفیت اورژانس قبلی است. 
 
این اورژانس که 2 هزار و 850 متر زیر بنا دارد جایگزین اورژانس قبلی این مجتمع که 600 متر زیر بنا داشت، می شود. همچنین این دارای اورژانس اتاق عمل سرپایی، اتاق احیای قلبی – ریوی، بخش های بستری مردان و زنان و ایزوله مسمومیت ها است.
 
رییس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان به وجود مجهزترین تجهیزات مانیتورینگ بیمار در این بخش اشاره کرد و اظهار داشت: اورژانس جدید به دلیل ضرورت رسیدگی فوری به بیماران پرخطر به دستگاه های رادیولوژی، سی تی اسکن، دیالیز پرتابل مجهز شده تا در مواقع ضروری اقدام تشخیصی و درمانی در همان مکان انجام شود. 
 
مهندس سید امیر موسوی، معاون توسعه و مدیریت منابع بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان نیز با اشاره به اینکه برای ساخت اورژانس جدید بیمارستان 60 میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: قرار است اورژانس قبلی بیمارستان، پس از بهره برداری از بخش جدید، به عنوان اورژانس اطفال مورد استفاده قرار گیرد که البته در مرحله تصمیم گیری است. همچنین بخش اورژانس دیگری نیز در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) زاهدان به عنوان مرکز ترومای استان سیستان و بلوچستان در حال ساخت است.
 
گفتنی است، به منظور سهولت در دسترسی مراجعه کنندگان، این اورژانس در محوطه جلویی بیمارستان احداث شده و قرار است در سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری برسد./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٩ آذر ١٣٩٧ - ٠٨:١٢ / شماره خبر: ١٨٤١٣١ / تعداد نمايش: 606

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج