وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر خبر داد:

وارنیش فلوراید تراپی ۲۵ هزار دانش آموز مقطع دبستان و پیش دبستانی شهرستان شوشتر

 
 
رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از آغاز طرح وارنیش فلوراید تراپی برای حدود ۲۵ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در حوزه شهرستان شوشتر با همکاری معاونت بهداشت دانشکده و سازمان آموزش و پرورش خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر فرهاد ابول نژادیان، رییس دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: پوسیدگی دندان ها، شایع ترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در همه اقشار جامعه مشاهده می شود و طرح وارنیش فلوراید یکی از بهترین روش های پیشگیری از پوسیدگی دندان ها بوده که در حال اجراست.
 
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر گفت: بهترین زمان برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها در سنین کودکی و نوجوانی و یکی از سریعترین راه های دسترسی، اجرای این طرح از طریق مدارس و مراکز دبستانی و پیش دبستانی است که به این منظور، واحد سلامت دهان و دندان و واحد آموزش مدارس معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر با همکاری سازمان آموزش و پرورش این شهرستان این طرح را برای حدود ۲۵ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی اجرا خواهند کرد که از این تعداد حدود ۲۲ هزار نفر دانش آموز دبستان و سه هزار نفر پیش دبستانی هستند.
 
دکتر ابول نژادیان در پایان یادآور شد: طرح وارنیش فلوراید از ۱۵ مهرماه سال جاری آغاز شده و تا ۱۵ دی ماه ادامه خواهد داشت و یکی از دستاوردهای مهم وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت در راستای ارتقای سلامت دهان و دندان است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٧ آبان ١٣٩٧ - ١٥:٢٥ / شماره خبر: ١٨٣٣٤١ / تعداد نمايش: 533

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج