وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهراعلام کرد:

پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حوزه تصویربرداری مولکولی پیش‌بالینی کشور

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر گفت: با نصب و راه‌اندازی دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی و تصویربرداری فلورسنت کشور، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در زمینه آزمایش‌های پیش‌بالینی پیشتاز شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر سعید کشمیری در حاشیه بازدید از دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی پت حیوانی کشور در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج ‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: اهمیت این سیستم پیشرفته در مطالعه فرآیندهای سلولی و مولکولی مربوط به بیماری در حیوانات زنده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به ‌دقت بالای این دستگاه کاربردی در حوزه تحقیقات پیش‌بالینی در کشور تصریح کرد: با راه‌اندازی این دستگاه گام موثری در فراهم‌سازی بستر مناسب به منظور همکاری پژوهشگران علاقه‌مند برداشته‌شده است.
 
وی تاکید کرد: با کاربردی شدن روش‌های تصویربرداری مولکولی، گام‌های اساسی برای درمان بیماران نیازمند ارائه خواهد شد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر با تقدیر از زحمات پروفسور اسدی در راه‌اندازی دومین دستگاه تصویربرداری مولکولی حیوانی در کشور گفت: تلاش‌های مثال‌زدنی پرفسور اسدی و همکاران ایشان در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس درخور تقدیر ویژه است. 
 
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از حضور گسترده دانشمندان، محققان، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان کشور و خارج از کشور به‌منظور همکاری و مشارکت در طرح‌های پژوهشی و انجام آزمایش‌های پیش‌بالینی به شکل ویژه‌ای استقبال می‌کند.302/110
[10:19 AM, 11/5/2018] h ghoreyshi: رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
 
 لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی استان برای کاهش شیوع بیماری‌های غیر واگیر
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کاهش شیوع بیماری‌های غیر واگیر در استان بوشهر نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی است. 
 
به گزارش وبدا، دکتر سعید کشمیری در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر گفت: با انجام مطالعه‌ای بر روی دو هزار نفر از ساکنان 10 شهرستان استان بوشهر توسط محققین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر ارزیابی‌شده و نتایج آن برای دستگاه‌های اجرایی مسئول برنامه‌ریزی برای استان ارسال‌شده است.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به نتایج به‌دست‌آمده از این تحقیق گفت: اهمیت و کاربردی بودن این تحقیق جامع آنجایی است که مشخص‌کننده شیوع نوع بیماری‌ها و هدایت نیاز‌های درمانی استان و مدیریت بهینه منابع می‌شود.
 
وی با انتقاد از عدم همراهی برخی از دستگاه‌های اجرایی در عدم تشکیل کمیته سلامت و امنیت غذایی اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه استان در بحث سلامت و امنیت غذایی، این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
دکتر کشمیری با اشاره به‌ضرورت فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به مصرف بالای دخانیات، عدم تحرک کافی و چاقی مردم در استان بوشهر نیازمند انعقاد تفاهم‌نامه با فرمانداری‌ها، سازمان آموزش و پروش و سازمان صداوسیما به‌منظور فرهنگ‌سازی صحیح هستیم.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به‌ضرورت فرهنگ‌سازی سلامت در جامعه تصریح کرد: آنچه امروزه بیشتر از توسعه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اهمیت دارد، اصلاح سبک زندگی و فرهنگ‌سازی برای پیشگیری و کاهش شیوع بیماری‌های غیر واگیر است.
 
دکتر کشمیری با اشاره به اینکه آمار دیابت در استان بالاتر از میانگین کشوری است گفت: درخصوص استعمال دخانیات نیز آمار به بیش از 30 درصد در شهرستان دشتی رسیده است.
 
کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بوشهر با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل امور اجتماعی استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی، اعضای هیات رییسه و سایر اعضای کارگروه در سالن اجتماعات استانداری بوشهر برگزار شد.302/110

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ١٠:١٤ / شماره خبر: ١٨٣٢٣٧ / تعداد نمايش: 705

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج