وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد:

اجرای طرح دادپزشک تروما در بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام این خبر، گفت: طرح دادپزشک تروما باهمکاری پزشکی قانونی برای اولین بار دراستان کرمانشاه و دومین بار درکشور بعد از استان فارس در بیمارستان طالقانی کرمانشاه اجراشد.
 
به گزارش وبدا، دکتر بهمن روشنی در این خصوص اظهار داشت: با توجه به اینکه بیمارستان طالقانی مرکز تروما است و اکثرمراجعین بر اثر تصادف، نزاع و حوادث شغلی به این مرکز مراجعه می کنند و پس از مداوا و ترخیص جهت پیگیری قانونی پرونده های قضایی خود نیازمند مراجعه به سازمان پزشکی قانونی هستند و این سازمان هم جهت صدور نظریه کارشناسی نیازمند معاینه بیمار و بررسی پرونده بالینی است و با توجه به اینکه بیمار با فاصله زمانی از زمان وقوع حادثه مراجعه کرده و روند درمان را طی کرده است، معمولا آثار جراحت تا حدودی بهبود یافته و قابل استناد نیست. 
 
وی افزود: از سوی دیگر مراجعین جهت ارائه پرونده های بالینی خود به سازمان پزشکی قانونی لازم است مجددا به مراکز درمانی مراجعه کرده و با طی کردن مراحل اداری که بعضا وقت گیر بوده اقدام به دریافت پرونده پزشکی خود کنند. البته همین فرآیند یافتن پرونده پزشکی و پاسخگویی به نامه پزشکی قانونی نارضایتی فراوانی ایجاد می کرد و بسیار وقت گیر بود، لذا درصدد برآمدیم تا پس از اخذ مجوزهای لازم از ارگان های مربوطه، یک اتاق در اختیار سازمان پزشکی قانونی با عنوان واحد دادپزشک  در بیمارستان طالقانی قرار دهیم.  
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه بیان کرد: نمایندگان این سازمان به صورت روزانه از بخش ها بازدید می کنند و بیمارانی که نیاز به پزشکی قانونی دارند، شناسایی کرده و ضمن ارائه اطلاعات لازم و آگاهی دادن به آنها اقدام به تنظیم مستندات مورد نیاز سازمان پزشکی قانونی درهمان زمان بستری بیمار می کنند.
 
دکتر روشنی به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: رسیدگی به موقع به پرونده های پزشکی قانونی، کاهش هزینه مراجعین و بیمارستان، افزایش ضریب امنیت و صحت رسیدگی ها، کاهش وقت صرف شده پرسنل و بیماران، کاهش تردد مراجعین، عملکرد بهتر کارشناسان پزشکی قانونی و کاهش احتمال جعل اسناد پزشکی از مزایای اجرای این طرح است.
 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای خردادماه و آغاز این طرح در بیمارستان آیت الله طالقانی کرمانشاه، کارشناسان سازمان پزشکی قانونی به صورت روزانه در این بیمارستان مستقر شدند و تاکنون حدود ۳۰۰ پرونده مورد بررسی قرارگرفته که این امر رضایت مراجعین را به دنبال داشته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:٥٧ / شماره خبر: ١٨١٩٨٣ / تعداد نمايش: 543

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج