وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین خبر داد:

راه اندازی بخش جدید زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) خمین/ افزایش ۶ درصدی زایمان طبیعی در شش ماه نخست سال ۹۷ در خمین

 
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین همچنین از راه اندازی بخش جدید زنان و زایمان بیمارستان امام خمینی (ره) خمین خبر داد. 
 
به گزارش وبدا، دکترمحمدرضا امیربیگلو با بیان اینکه بخش زنان و زایمان یکی از بخش های مهم در خدمات بیمارستانی است که خدمات بسیاری را ارائه می دهد، گفت: بخش زنان و زایمان جدید در فضایی به متراژ ۱۸۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۲میلیارد ریال احداث شده است.
 
وی با اشاره به بهره برداری این بخش از آغاز شهریور ماه سال جاری افزود: برای تجهیز این بخش بالغ بر ۶۷۰ میلیون ریال هزینه شده است تا بتوان خدمات مناسبی را به شهروندان زادگاه امام (ره) ارائه کرد. 
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین یکی از اهداف مهم راه اندازی این بخش را اجرای طرح انطباق اعلام کرد و گفت: مراقبت های بعد از زایمان در اتاق های ویژه توسط کارشناسان پرستاری و مامایی و نزدیکی به بخش زایمان و اتاق عمل و حفظ حریم خصوصی زنان و مادران یکی دیگر از اهداف راه اندازی این بخش می باشد. 
 
دکتر امیربیگلو بالا بردن رضایت مندی بیماران از ارائه خدمات و بهسازی، زیبا سازی و به روز شدن تجهیزات را از اهداف دیگر احداث این بخش دانست. 
 
براساس این گزارش، ۹ نفر کارشناس پرستاری و مامایی در این بخش مشغول ارائه خدمات درمانی به بیماران می باشند.
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین در ادامه اعلام کرد: زایمان طبیعی در شش ماه نخست سال ۹۷ در خمین افزایش ۶ درصدی داشته است.
 
دکتر امیربیگلو همچنین با اشاره به میزان زایمان شهرستان در ۶ ماهه نخست امسال افزود: دربیمارستان امام خمینی (ره) خمین ۶۱۹ زایمان انجام شده است که ۳۶۵ مورد آن طبیعی و ۲۵۴ مورد آن سزارین بوده است.
 
وی با بیان به این که ترویج زایمان طبیعی یکی از شاخصه های بین المللی توسعه نظام سلامت و کاهش آمار سزارین یکی از اهداف مهم وزارت بهداشت است افزود: با اجرای طرح تحول سلامت و برنامه ترویج زایمان طبیعی در شش ماه نخست امسال، ۴۱ درصد زایمان ها در بیمارستان خمین، سزارین و ۵۹ درصد زایمان طبیعی در بیمارستان خمین بوده است که در شش ماهه سال ۹۶ زایمان سزارین در این شهرستان ۴۷.۳ درصد بوده است.
 
دکتر امیربیگلو با اشاره به بازگشایی و افتتاح کلاس آمادگی زایمان در بیمارستان امام خمینی (ره) اظهار داشت: در شش ماهه ابتدای امسال تعداد ۴۶ جلسه آموزشی تشکیل شده که ۳۲۰ زن باردار در این جلسات شرکت و آموزش های لازم را دریافت کرده اند.
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین در پایان خاطرنشان کرد: از آغاز سال تا کنون، ۱۴ مورد زایمان بی درد و ۳ مورد نیز دوقلوزایی انجام شده است.302/159

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧ - ١٣:٣٠ / شماره خبر: ١٨١٩٦٣ / تعداد نمايش: 640

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج