وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با اجرای طرح همراهان سلامت صورت می گیرد:

مشارکت روحانیت استان سیستان وبلوچستان در توسعه آموزش های همگانی سلامت به نوجوانان و جوانان در کانون های مذهبی، تکایا و مساجد

 
 
با اجرای طرح همراهان سلامت، روحانیون و مربیان مذهبی، برنامه های سلامت محور را برای نوجوانان و جوانان در کانون های مذهبی، تکایا و مساجد استان ترویج خواهند کرد.
 
به گزارش وبدا، دکتر سیدمهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه مشارکت سازمان ها و نهادها در برنامه های سلامت از راهکارهای ارتقای شاخص های سلامت است، خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم نامه، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از ظرفیت روحانیت معزز و کانون های سازمان تبلیغات در مسیر توسعه آموزش های همگانی سلامت به جوانان و نوجوانان و سایر اقشار مردم  و ارتقای رفتارهای پیشگیرانه در راستای اجرای طرح همراهان سلامت  بهره مند خواهد شد.
 
وی ادامه داد: طرح همراهان سلامت به منظور حفظ و ارتقای سلامت نوجوانان و جوانان، جهت ارائه خدمات مراقبتی سطح اول در قالب بسته خدمتی تامین و در قالب شیوه نامه برنامه ریزی شده که امید است در این حرکت بنیادی و اساسی، گامی موثر در جهت ارتقای سلامت نوجوانان و جوانان برداشته شود.
 
حجت الاسلام بزمانی، مدیرکل سازمان تبلیغات استان نیز ضمن استقبال از این همکاری مشترک، اظهار داشت: مقوله سلامت در دین مبین اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است و قطعا تلاش در مسیر سلامت جسم و روح انسان ها، عافیت دنیایی و اخروی را در پی خواهد داشت.
 
وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی استان با ظرفیت های موجود همگام با حوزه سلامت استان در زمینه ترویج برنامه های سلامت گام برخواهد داشت.
 
گفتنی است، در طرح همراهان سلامت کارشناسان حوزه سلامت و مربیان و روحانیون با برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی به تبادل مباحث سلامت خواهند پرداخت و این برنامه ها را پس از فراگیری به گروه های هدف آموزش خواهند داد. 302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٥٥ / شماره خبر: ١٨١٧٦٠ / تعداد نمايش: 514

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج