وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد :

انجام معاینات سلامت برای حجاج به هنگام ورود به فرودگاه زاهدان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر تقویت نظام مراقبت بیماری ها و اطمینان کامل از سلامت حجاج تا ورود آخرین کاروان، گفت: تیم های اورژانس 115، بیماریها و بهداشت محیط ، به صورت شبانه روزی در ایستگاه سلامت در فرودگاه زاهدان حضور خواهند داشت و با استفاده از تب سنج های لیزری بدون نیاز به توقف حجاج، وضعیت سلامت آنان را مورد بررسی قرار خواهند داد.

به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان  که به منظور نظارت بر ارائه خدمات سلامت به حجاج در فرودگاه زاهدان حضور یافته بود، گفت: تمامی اقدامات بهداشتی و درمانی برای همه حجاج قبل از ورود به سالن با استفاده از تب سنج های لیزری با وقفه ای کوتاه در ایستگاه سلامت انجام می شود و در صورت مشاهده موارد مشکوک از بیماریهای واگیر و تنفسی  و با تشخیص پزشکان مستقر در پایگاه سلامت به نزدیکترین بیمارستان انتقال داده خواهند شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در اولین پرواز 295 نفر از حجاج استان ساعت 2:20 بامداد امروز وارد فرودگاه زاهدان شدند و با اقدامات بهداشتی  که برای آنان صورت گرفت، مورد خاصی از بیماریهای واگیر و تنفسی در میان حجاج مشاهده نشد.

وی ادامه داد: تیم های سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قبل از عزیمت حجاج به سرزمین وحی در جلسات مختلف ، آموزش های پیشگیری از بیماریها و نکات مهم بهداشتی  را به حجاج ارائه کردند.

معاون بهداشت دانشگاه تصریح کرد: تیم های اورژانس 115، بیماریها و بهداشت محیط  با هدف تقویت نظام مراقبت بیماریها و اطمینان کامل از سلامت حجاج تا ورود آخرین کاروان،  به صورت شبانه روزی در ایستگاه سلامت در فرودگاه زاهدان حضور خواهند داشت و با استفاده از تب سنج های لیزری بدون نیاز به توقف حجاج وضعیت سلامت آنان را مورد بررسی قرار خواهند داد.

معاون بهداشت دانشگاه خاطر نشان کرد : بیمارستانهای زاهدان در زمان ورود حجاج در حالت آماده باش هستند تا در صورت لزوم، خدمات سلامت را به بهترین نحو به زائران ارائه کنند.

دکتر طباطبایی از همه شهروندان خواست به منظور پیشگیری از انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام  از قربانی کردن دامها در مسیر استقبال حجاج جدا خودداری کنند و در موقع ذبح دامها از وسایل حفاظت فردی استفاده کنند و از روبوسی کردن و در آغوش کشیدن افرادی که دچار علائم بیماریهای واگیر و تنفسی هستند اجتناب کنند./119/203

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧ - ١٣:٠٥ / شماره خبر: ١٨٠٦٨٥ / تعداد نمايش: 484

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج