وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد:

مشارکت و همکاری خیرین حوزه سلامت در ساخت مراکز خدمات جامع سلامت استان زاهدان

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه جلسه انعقاد توافق نامه با مجمع خیرین سلامت استان گفت: با وجود اقدامات ارزشمندی که در زمینه توسعه زیر ساخت ها و تجهیز واحدهای ارائه خدمات با استفاده از اعتبارات دولتی صورت می گیرد، مشارکت و همکاری و استفاده از منابع مالی حوزه خیرین نیز به طور جدّی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان قرار دارد.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمد هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه جلسه انعقاد توافق نامه با مجمع خیرین سلامت استان جهت احداث مرکز جامع خدمات سلامت در مهرشهر زاهدان، ضمن بیان این مطلب، گفت: در سالیان اخیر بالغ بر  5 هزار میلیون ریال (500 میلیارد تومان) برای توسعه، تکمیل و بهسازی فضاهای بهداشتی و درمانی هزینه شده امّا زیبا سازی فضاهای ارائه خدمت به خصوص در بیمارستان ها که بیشترین حجم مراجعات و بار اصلی تشخیص و درمان بیماری ها در آن قرار دارد همچنان مورد توجه دانشگاه قرار دارد.

دکتر هاشمی شهری تاکید کرد: با تشکیل مجمع خیرین سلامت در استان حرکت مناسبی در راستای شناسایی و جذب خیرین و افراد نیکوکار صورت پذیرفته است و روز به روز بر تعداد این افراد افزوده می شود.

وی ضمن تشکر از خیر پرتوان خانم عفت معینی که سابقه انجام فعالیت های خداپسندانه زیادی را در کشور دارند ابراز امیدواری کرد  همراهی بیش از پیش خیرین سلامت منجر به ارتقای شاخص های سلامت در سرتاسر استان سیستان و بلوچستان شود.

در ادامه، محمود طاهری مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان هم در حاشیه جلسه انعقاد توافق نامه احداث مرکز جامع خدمات سلامت در مهرشهر زاهدان، گفت: این نیکوکار تهرانی با توجه به نیازها و شرایط استان، برای ساخت مرکز جامع خدمات سلامت در زاهدان با پرداخت هزینه ای معادل یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام آمادگی کرد.

وی ادامه داد: بر اساس توافق نامه هزینه احداث توسط نیکوکار و هزینه های مازاد شامل اخذ پروانه ساختمان، انشعابات آب، برق، و نیز نظارت بر عملیات ساختمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام می شود.

گفتنی است: پیش از این نیز در نخستین مجمع خیرین سلامت استان در مشهد مقدس خیرین سلامت با مشارکتی کم نظیر در حوزه سلامت، مبلغ 11 میلیارد و 380 میلیون تومان و همچنین 2 درصد سود سالیانه یک مجموعه صنعتی را به این استان اختصاص دادند.
همچنین، قرار است این مبالغ با نظر فرد نیکوکار در حوزه سلامت استان هزینه شود./203/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ شهريور ١٣٩٧ - ٠٩:٤١ / شماره خبر: ١٨٠٦٧٤ / تعداد نمايش: 504

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج