وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیرهیات ممتحنه و ارزشیابی رشته پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد :

تحصیلات تکمیلی راه توسعه و رشد دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه/ ضرورت ایجاد ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های تیپ های 2 و 3دبیرهیات ممتحنه و ارزشیابی رشته پرستاری وزارت بهداشت در بازدید از امکانات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: ایجاد ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی از ضروریات دانشگاه های شهرستانی و تیپ های 2 و 3 می باشد.

به گزارش وبدا، دکتر عباس عباس زاده در این بازدید گفت : با توجه به شاخص جمعیتی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، این دانشگاه نیاز به 300 تخت بیمارستانی دارد که در صورت تامین این تعداد تخت و بهسازی فضای آموزشی، این دانشگاه ظرفیت پذیرش 100 نفر دانشجوی رشته پرستاری را در مقطع کارشناسی دارخواهد بود که در مسیر توسعه فعالیت های آموزشی این دانشگاه نقش بسزایی خواهد داشت.

وی در ادامه افزود : ایجاد ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی از ضروریات دانشگاه های شهرستانی و تیپ های 2 و 3 می باشد که با توجه به سیاست های مجموعه وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی مقرر گردیده بستر این کار هر چه زودتر در این دانشگاه ها فراهم شود.

توسعه زیرساخت های بیمارستانی جزو اولویت های اصلی دانشگاه است/ اولویت اول این دانشگاه تکمیل پروژه پردیس دانشگاهی می باشد

همچنین دکتر سعیدرضا قنبری زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بیان اینکه گسترش فعالیت های آموزشی از رسالت های اصلی این دانشگاه می باشد بیان داشت : در حال حاضر به ازای هر هزار نفر جمعیت کمتر از یک تخت بیمارستانی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه داریم که توسعه این زیرساخت ها جزو اولویت های اصلی دانشگاه است .

وی افزود : دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برای رشد و توسعه فعالیت ها و برنامه های آموزشی و پژوهشی و ارتقای شاخص های موجود نیاز به ماندگاری اعضای هیات علمی خود دارد که یکی از عوامل انگیزشی در این راه ایجاد بستر تحصیلات تکمیلی در دانشگاه می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در ادامه گفت: با توجه به مشکلات و محدودیت های زیرساختی اولویت اول این دانشگاه تکمیل پروژه پردیس دانشگاهی می باشد تا دانشکده ها بتوانند در فضایی مستقل و با بهره گیری از امکانات مطلوب به اجرای رسالت آموزشی پژوهشی خود بپردازند.302/145

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٩ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٤٠ / شماره خبر: ١٧٢٢٥٤ / تعداد نمايش: 2552

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج