وزیر بهداشت در حاشیه نشست با استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مجمع ملی سلامت :
هدف مجمع ملی سلامت، مشارکت جمعی از سوی مردم، دولت و سایر ارکان حکومت است/ پیشگیری مهمترین وظیفه ما است/ استانداران از آسیب دیدن طرح تحول سلامت به دلیل عدم پرداخت بدهی بیمه ها ابراز نگرانی کردند/ با دستور رییس جمهور تا پایان سال حتما بخشی از بدهی بیمه ها به وزارت بهداشت پرداخت خواهد شد
وزیر بهداشت گفت: برای نخستین بار تمام دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد، خیریه های سلامت تحت عنوان مجمع ملی سلامت دور هم جمع شده بودند و امیدواریم که از سال آینده نیز این مجمع به طور مرتب برگزار شود چرا که هدف آن مشارکت جمعی از سوی مردم، دولت و سایر ارکان حکومت است.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
با همکاری دفتر طب سنتی وزارت بهداشت برگزار شد:
نشست تخصصی طب سنتی در دومين کنگره بين‌المللي توسعه روابط اقتصادي در حوزه سلامت
با همکاری دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، نشست تخصصی طب سنتی و گیاهان دارویی در دومين کنگره بين‌المللي توسعه روابط اقتصادي در حوزه سلامت با محوريت کشورهاي اسلامي، برگزار شد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری آیین اختتامیه دومین المپیاد ورزش‌های همگانی در هفت رشته /اعلام نفرات برتر
آیین اختتامیه دومین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی کشور عصر روز شنبه در ۷رشته برگزار شد و نتایج تیم‌ها و نفرات برتر مشخص شد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
استاندار استان سیستان و بلوچستان:
پیام وزارت بهداشت تا عمق روستاها دریافت شده است/ در دولت یازدهم شاهد بهار بهداشت و درمان هستیم/ می توانیم سال 96 را سال ورزش و افزایش تحرک مردم با رویکرد سلامت محور اعلام کنیم/ علت بسیاری از بیماری های غیرواگیر، کم تحرکی است
استاندار استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیام وزارت بهداشت تا عمق جامعه جمعیتی و روستاهای کشور، دریافت شده است، گفت: به طور ریشه ای و ساختاری باید مشکلات نظام سلامت را بررسی و آنها را حل کرد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد:
اطلس بیماری ها، راهکاری برای ارتقاء حوزه سلامت استان ها
دکتر لاریجانی گفت: برای اتخاذ راهکار مناسب در حوزه سلامت، این گزارش ها و آمار باید به صورت استانی بررسی شوند تا بتوان بر مبنای آن، راهکار مناسب را در هر استان اتخاذ کرد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی در گیلان استقلال مالی پیدا می کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست با روسای مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: برای اولین بار در سطح کشور، مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی در گیلان در راستای مدیریت هزینه و افزایش درآمد، استقلال مالی پیدا می کنند.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت خبر داد:
بیش از ۹۲هزار مورد بازرسی بهداشت محیط از اول اسفند ماه تا کنون/ فعالیت ۲۵۰۰ اکیپ بازرسی بهداشت محیطی در هر روز
مهندس غلامی از بازرسی بهداشت محیط 92 هزار و 319 مورد اماکن بین راهی، سامانه های آبرسانی، اماکن عمومی حساس، مراکز تهیه و توزیع و عرضه مواد غذایی در راستای اجرای برنامه سلامت نوروزی از اول اسفند ماه تا کنون خبر داد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس جمهوری در نخستین مجمع ملی سلامت:
مجمع ملی سلامت یعنی همه دستگاهها و ارگانها و سمن ها برای ارتقاء سلامت به صحنه بیایند/ تامین آب و غذا و محیط سالم، در اولویت حقوق شهروندی است
رییس جمهوری، توسعه پوشش 11 میلیون نفری بیمه شدگان و اقدامات حوزه سلامت را از افتخارات بزرگ این دولت برشمرد و با تاکید بر اینکه سلامت، مقدم بر درمان است اظهارداشت: برای حل مشکلات باید "مجمع" باشیم و دست بدست هم دهیم و بدون تردید آینده درخشانی در انتظار کشور است.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر بهداشت در نخستین مجمع ملی سلامت:
شیوع چاقی در زنان 29.7 و در مردان 15.29 درصد است/ دیابت در بین زنان 10.3 و در مردان 8.8 درصد شیوع دارد/ بیماری های قلبی و عروقی و سکته های مغزی عامل 50 درصد از مرگ و میر مردم کشور / مصرف متوسط نمک در بین مردم 3 برابر مصرف مجاز است/ پیشگیری از بیماری های غیرواگیر نیاز به عزم ملی و هماهنگی های بین بخشی دارد
وزیر بهداشت با اشاره به پیمایش وزارت بهداشت برای بررسی عوامل خطر بیماری های غیرواگیر، گفت: نتایج این پیمایش به عنوان اطلس برای کشور و همچنین تمام استانهای کشور تهیه شده و در آن وضعیت هر استان از نظر بیماری های مختلف و عوامل خطر بیماری های واگیر به دقت تشریح شده است.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
وزیر کشور در نخستین مجمع ملی سلامت:
سلامت یکی از محورهای اصلی و اساسی توسعه پایدار است
وزیر کشور گفت: در شورای اجتماعی کشور مطالعه ای به مدت 2 سال انجام شد و نتایج آن که بررسی مطالعات سلامت اجتماعی در کشور بود به اطلاع مقام معظم رهبری رسید.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
در نخستین مجمع ملی سلامت انجام شد؛
تجلیل دکتر روحانی از برگزیدگان جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت/ رونمایی از اطلس بیماری های شایع
رییس جمهوری امروز در نخستین مجمع ملی سلامت از ٦ سازمان برگزیده جشنواره مولفه های اجتماعی موثر بر سلامت تجلیل کرد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رییس شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور عنوان کرد:
پوشش بیش از 98 درصدی آب سالم در شهرها/ وضعیت مطلوب شاخص های بهداشت محیط کشور
رئیس شبکه تحقیقات بهداشت محیط کشور در دومین نشست مشورتی این شبکه که با حضور صاحبنظران بهداشت محیط کشور و مدیران گروه بهداشت سراسر کشور برگزار شد، از پوشش جمعیتی بیش از 98 درصدی آب سالم درشهرها و بیش از 86 درصد در روستاهای کشور خبر داد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت در مجمع ملی سلامت:
40 بیمارستان توسط خیرین سلامت در حال ساخت است/ در مجمع ملی سلامت تمام متولیان سلامت در کشور و استانها حضور و مشارکت دارند/ ایران جزء معدود کشورهایی است که مجمع ملی سلامت را تشکیل داده است/ وجود 850 خیریه سلامت فعال در کشور/ ۷۵درصد عوامل موثر بر سلامت خارج از اراده وزارت بهداشت است/ باید از ظرفیت سایر سازمانها، ارگانها و دستگاه های اجرایی برای توسعه زیرساخت های حوزه سلامت استفاده کنیم
معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر حدود 40 بیمارستان توسط خیرین و چند صد مرکز بهداشتی و درمانی دیگر در کشور در حال احداث است.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئيس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت خبر داد:
آغاز مرحله دوم طرح وارنیش فلوراید در مدارس براي 7 ميليون دانش آموز ابتدايي
رئيس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت، از اجرای موفقیت آمیز مرحله نخست برنامه کشوری ارتقای سلامت دهان و دندان براي 7 ميليون دانش آموز ابتدايي، خبر داد.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت خبر داد :
رقابت 800 ورزشکار در ۱۵ رشته ورزشی در دومین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دومین المپیاد ورزش همگانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی با بیان اینکه ۵۱ دانشگاه در این مسابقات شرکت کردند، گفت: ۸۰۰ ورزشکار دختر در ۱۵ رشته ورزشی در این مسابقات با هم به رقابت پرداختند.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون وزیر بهداشت در آیین افتتاحیه دومین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان علوم پزشکی :
شما دانشجویان ورزشکار علوم پزشکی باید سفیران سلامت در جامعه باشید
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رئیس دومین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور چالش آینده کشور در حوزه سلامت را بیماری‌های غیر واگیردار مانند دیابت و بیماری‌های قلبی عنوان کرد و گفت: انتظار از شما دانشجویان این است که به ورزش به ویژه ورزش‌های همگانی اهتمام بیشتری داشته باشید و سفیران سلامت در جامعه به خصوص در دانشگاه باشید . بدون شک برگزاری این دوره از المپیاد و حضور تعداد زیادی از دانشجویان در این رویداد سبب ایجاد نشاط و شادابی در میان دانشجویان می‌شود.
 يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در مراسمی به مناسبت روز مهندس عنوان کرد؛
کاری که در حوزه منابع فیزیکی وزارت بهداشت انجام می شود چیزی جز فداکاری و خودباوری نیست
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز مهندس از مهندسان و کارشناسان حوزه منابع فیزیکی وزارت بهداشت تقدیر و تشکر کرد.
 شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت؛
تندیس بلورین هفتمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران برای نخستین بار به وزارت بهداشت اعطا شد
وزارت بهداشت برای نخستین بار موفق به دریافت تندیس بلورین جایزه ملی مدیریت مالی ایران شد.
 شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با پروفسور سمیعی و دعوت برای سفر وی به این استان
دکتر گلمکانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در روز دوم سفر هیات استانی به آلمان ضمن بازدید از مرکز نوروساینس هانوفر با پروفسور سمیعی جراح بزرگ مغز و اعصاب دیدار و گفتگو کرد.
 شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>