وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

ایرانیان منتقل شده از ووهان چین، در قرنطینه هستند

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون و تا این لحظه، از تمامی موارد مشکوکی که نمونه اخذ شده، هیچ مورد مثبتی دال بر ابتلای فردی به بیماری ناشی از کروناویروس در کشور نداشته ایم.

به گزارش وبدا، دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با شبکه خبر، درخصوص آخرین وضعیت انتقال ایرانیان مقیم شهر ووهان چین به ایران، ضمن رد شایعاتی مبنی بر عدم قرنطینه و مراقبت های بهداشتی این تعداد از هموطنان، اظهار کرد: بامداد امروز، هموطنان ایرانی مقیم ووهان چین با هماهنگی هایی که قبلا از طریق دستگاه دیپلماسی، وزارت بهداشت و دولت چین انجام شده بود، از طریق پرواز اختصاصی وارد کشور شدند.

 وی افزود: در این رویداد، 57 نفر از هموطنانمان که مایل بودند در این شرایط به کشور بازگردند، از طریق این پرواز امروز صبح وارد کشور شده و پس از انتقال به یکی از مراکزی که از قبل درنظر گرفته بود (خارج از محوطه فرودگاهی) بعداز بررسی های اولیه، به محل اسکانی که قرار است، دوره قرنطینه خود را به لحاظ بهداشتی طی کنند، منتقل شدند.

 رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت عنوان کرد: این عزیزان به همراه اعضای تیم اعزامی که از خط قرنطینه داخل هواپیما عبور کرده بودند، همگی در یکی از مکان های مناسبی که برای آنها در نظر گرفته شده بود، تحت مراقبت های بهداشتی هستند و به هیچ وجه موضوعی که در فضای مجازی توسط افراد ناشناس شایعه شده، صحت ندارد.

 وی افزود: براساس پروتکل هایی که تدوین شده، معاینات روزانه آنها انجام شده و در سه روز آینده، آزمایش PCR نیز برای تشخیص کروناویروس از آنها گرفته خواهد شد. همچنین، براساس پروتکل ها، مراقبت های بهداشتی از این افراد ادامه خواهد داشت تا زمانی که همکاران ما در معاونت بهداشت و مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت سلامت آنها را به صورت قطعی تایید کنند. زمانیکه سلامت این عزیزان تایید شود، از قرنطینه خارج خواهند شد و به آغوش خانواده ها بازخواهند گشت.

 وی درخصوص شایعاتی مبنی براینکه پرسنل پرواز وارد قرنطینه نشده و در پرواز بعدی شرکت کرده اند، گفت: این پرواز بلافاصله بعداز پیاده شدن مسافران ایرانی برای انتقال سایر مسافرین به بغداد پرواز کرده و بعداز آن به دمشق پرواز خواهد کرد، ضمن اینکه کلیه کادر پرواز لباس و پوشش ایمنی بر تن داشتند و از خط قرنطینه داخل پرواز هم عبور نکرده بودند و قاعدتا نیاز به قرنطینه نداشته اند. هنگام بازگشت از دمشق هم براساس پروتکل ها تحت مراقبت قرار خواهند گرفت، اما قطعا نیاز به قرنطینه با مشخصات قرنطینه دانشجویان انتقال یافته از چین، نخواهند گرفت.

 دکتر جهانپور در پایان عنوان کرد: تاکنون و تا این لحظه، از تمامی موارد مشکوکی که نمونه اخذ شده، هیچ مورد مثبتی دال بر ابتلای فردی به بیماری ناشی از کروناویروس در کشور نداشته ایم و شواهد آزمایشگاهی هیچ یک مثبت نبوده است. موارد مشکوک احتمالی بررسی خواهند شد و این بررسی ها ادامه دارد و هر زمانی که مثبت بودن آزمایش هریک از افراد تایید شود، اعلام می شود تا رسانه های عمومی اطلاع رسانی کنند./207

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٨ - ١٦:٠١ / شماره خبر: ١٩٩٤١٩ / تعداد نمايش: 360

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج