وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در پنجاه و هفتمین کنگره علمی دندانپزشکی ایران:

رمز پیشرفت ملت ها در خردورزی و درماندگی آنها ناشی از جهل، خرافات و نادانی است/ بیش از 35 میلیون خدمت و معاینه دندانپزشکی رایگان برای دانش آموزان انجام شد

وزیر بهداشت با اشاره به فرا رسیدن زادروز فردوسی، گفت: فردوسی یک هزار سال پیش در مورد خرد، بیش از شعرای گذشته و معاصر سخن گفته و پیشرفت ملت ها در خردورزی و درماندگی آنها ناشی از جهل، خرافات و نادانی است.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در پنجاه و هفتمین کنگره علمی بین المللی دندانپزشکی ایران و اولین کنگره منطقه خاورمیانه فدراسیون جهانی دندانپزشکی در سالن اجلاس سران، اظهار داشت: دندانپزشکی ایران به ویژه در سالیان اخیر پیشرفت های چشمگیری داشته اما در حوزه پژوهش باید همانند جامعه پزشکی، رقبای خود را پشت سربگذارد.
وزیر بهداشت ادامه داد: پیشرفت دندانپزشکی ایران در منطقه و جهان نیازمند توسعه زیرساخت ها و علاقه مندی بیشتر به آموزش و پژوهش با وجود اساتید فرهیخته و ارزشمند است و البته توسعه زیرساخت ها وظیفه دولت، مجلس و وزارت بهداشت است.

دکتر هاشمی به انتخاب دولت یازدهم از سوی مردم در سال 92 اشاره کرد و افزود: دولت دکتر روحانی در شرایط سخت و دشوار اقتصادی و بین المللی توانست خدمات زیادی از جمله در حوزه سلامت به مردم ارائه دهد و موجب کاهش درد، رنج و آلام آنها شود.

وزیر بهداشت اولویت قرار گرفتن سلامت در دولت یازدهم را بسیار ارزشمند دانست و گفت: ای کاش ده دولت قبل به اندازه این دولت به سلامت مردم توجه و در این حوزه هزینه شده بود تا نگرانی کمتری در مورد جسم و روح و روان مردم داشتیم.

دکتر هاشمی وضعیت سلامت دهان و دندان مردم را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: متاسفانه از نظر شاخص های سلامت دهان و دندان، فاصله زیادی با استانداردهای بین المللی داریم اما گام های موثری در این زمینه برداشته شد و شاخص DMF (دندانهای کشیده، پوسیده و خرابی) ) ایران از 2.2 به 1.89 کاهش یافت.

دکتر هاشمی با بیان اینکه 35 میلیون خدمت رایگان برای سلامت دهان و دندان دانش آموزان انجام شد، افزود: با وجود این اقدامات اما هنوز در ابتدای راه قرار داریم و امیدواریم که دولت ها و مجالس آینده حداکثر تلاش خود را صرف ارتقای سلامت مردم کرده و همچنان سلامت را در اولویت خود قرار دهند.

وزیر بهداشت در پایان ضمن تاکید بر حضور حداکثری پای صندوق های رای، یادآور شد: بدون تردید مردم ایران به عقب باز نخواهند گشت و امیدوارم که مسیر کشور بر مدار تدبیر، عقلانیت، خرد، دانش بشری و تجارب بین المللی ادامه داشته باشد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٥:٤٣ / شماره خبر: ١٦١٤٤٤ / تعداد نمايش: 2482

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج