وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام کرد:

فراخوان حمایت از طرح های فناوری مشترک دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با دانشگاه شریف و شرکت سرمایه گذاری شناسا

مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به منظور حمایت از طرح های فناوری مشترک این دانشگاه با دانشگاه صنعتی شریف و شرکت سرمایه گذاری شناسا، فراخوان داد.

به گزارش وبدا، مهلت اخذ پروپزال تا ۱۰ مهر ماه سال جاری تعیین شده است و متقاضیان جهت دریافت فرم پروپزال و راهنمایی می توانند به سایت دفتر توسعه فناوری دانشگاه مراجعه کرده یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری مراجعه کنند.

براساس این اطلاعیه، پیرو تفاهم نامه همکاری مشترک در حوزه توسعه فناوری سلامت بین دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و شرکت پیشگامان امین سرمایه پاسارگاد (شناسا)، از طرح های فناورانه با اولویت محورهای "۱- صندلی چرخدار  ۲- توانبخشی از راه دور  ۳- خدمات رسانی فناورانه بهداشتی، درمانی در حوزه سالمندی  ۴- واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در توانبخشی  ۵- ارتزهای پیشرفته  ۶- تجهیزات توانبخشی تعاملی"، حمایت می شود.

شرایط پذیرش و امتیازات نیز شامل "۱- مجری اصلی باید عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی باشد ۲- تیم همکاران حتما شامل اعضایی با تخصص بالینی و مهندسی با مشارکت اعضای هیات علمی هر دو دانشگاه باشند. (مشارکت بالای ۴۰ درصد از هر طرف) ۳- ارائه مستندات سوابق فعالیت تحقیقاتی یا فناوری مشترک تیم، امتیاز مثبت در ارزیابی خواهد داشت و ۴ - ایده محوری باید در حد نمونه آزمایشگاهی تولید شده و عملکرد آزمایشگاهی آن محقق شده باشد (تبصره: ایده های فناورانه فاقد نمونه آزمایشگاهی در صورت اثبات قابلیت تولید، داوری خواهند شد)"، می شود.

 از دیگر شرایط پذیرش و امتیازات نیز می توان به "طرح ارائه شده باید منجر به ساخت نمونه نیمه صنعتی و گذراندن ارزیابی های بالینی و فنی شده و برای عرضه به مصرف کننده نهایی کاملا آماده باشد، حضور بهره بردار نهایی در طرح از امتیاز بالایی برخوردار خواهد بود که این حضور می تواند شامل تعهد خرید، مشارکت در تامین منابع طرح، پشتیبانی از ارزیابی بالینی وفنی و تایید نیازمندی به فناوری محوری طرح باشد، ظرفیت اقتصادی طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت، مجری اصلی باید امکان ارائه تضامین کافی جهت اخذ حمایت مالی را داشته باشد" اشاره کرد.

براساس این اطلاعیه، حمایت ها به روش های زیر یا ترکیب آنها بر اساس نظر کمیته مدیریت برنامه و مصوبه شورای عالی فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعطا می شود:

۱- حمایت نقدی بلاعوض جهت انجام طرح از سوی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال.

۲- حمایت بلاعوض لجستیکی، آزمایشگاهی، فنی و مهندسی از سوی مرکز تحقیقات توانبخشی عصبی جواد موفقیان دانشگاه صنعتی شریف تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال.

۳- تسهیلات به شکل وام کم بهره با بازپرداخت ۳ ساله و با در نظر گرفتن زمان تکمیل طرح و تنفس و با لحاظ حق امتیاز دانشگاه ها تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال.

۴- برخورداری از امکانات مرکز رشد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مرکز تحقیقات توانبخشی عصبی جواد موفقیان دانشگاه صنعتی شریف و شرکت شناسا مانند محل استقرار و مشاوره صنعتی و تجاری.

۵- حمایت شرکت شناسا به شکل سرمایه گذاری خطر پذیر متناسب با بودجه مورد نیاز طرح و میزان پیشرفت نمونه آزمایشگاهی و تسلط تیم.

مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی همچنین در مورد نحوه ارزیابی و پرداخت نیز اعلام کرد: کمیته داوری و مدیریت این برنامه از مسئولین فناوری حمایت کنندگان و نمایندگان صنعت مربوطه تشکیل یافته و تصمیم این کمیته در تائید طرح و تصویب آن در شورای فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به منزله تعهد دو دانشگاه جهت ارائه خدمات و اعتبارات تائید شده در طرح است. این کمیته فرد یا افرادی را به عنوان ناظر اجرای طرح انتخاب خواهد کرد که به صورت دوره ای امر نظارت و تائید پیشرفت کار را بر عهده خواهند داشت. پرداخت ها به صورت مرحله ای و بر حسب تائید درصد پیشرفت کار توسط ناظر خواهد بود.

این اطلاعیه همچنین تصریح کرده است: کلیه دستاوردهای مادی و معنوی مانند ثبت اختراع، علامت تجاری، برند، مقاله، حق مالکیت به صورت اشتراکی توسط حمایت کنندگان هر طرح مدیریت و بهره برداری می شود و نحوه تقسیم مالکیت بین دانشگاه و مجریان تابع قوانین داخلی هر دانشگاه خواهد بود./ 302/127

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١١ شهريور ١٣٩٧ - ١٢:٣٦ / شماره خبر: ١٨٠٥٧٩ / تعداد نمايش: 1460

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج