وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری هفتمین همایش بین‌المللی مدیریت بیمارستانی در 25 مرداد

هفتمین همایش بین‌المللی مدیریت بیمارستانی با هدف ارتقای کیفی مدیریت و خدمات‌رسانی 25 و 26 مرداد ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار شد.

این همایش با رویکرد «اقتصاد و فن‌آوری بیمارستانی در بستر طرح تحول سلامت» و بر پایه دو محور بخش اقتصاد بیمارستانی و بخش مدیریت فناوری در چند کارگروه برنامه‌ریزی شده است.

به گفته مهندس وحید ملک‌زاد مدیر اجرایی این همایش ، مهلت ثبت‌نام متقاضیان شرکت در این همایش بین‌المللی تا 20 مرداد 1394 خواهد بود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سامانه اینترنتی این همایش به نشانی  http://www.ihmc.ir  مراجعه کنند.

علاوه بر این ششمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و تجهیزات پیشرفته بیمارستانی نیز در کنار این همایش برپا خواهد بود. بنابراین گزارش در این همایش ، سخنرانان بین المللی و موضوع سخنرانی آنها به شرح زیر اعلام شده است :

·         پرفسور دیوید رایت؛ تحصیلات وی در حوزه دکترای مدیریت اجرایی می­باشد و هم اکنون کارشناس ارشد سازمان جهانی بهبود کیفیت می­باشد. از سوابق ایشان می­توان رئیس موسسه بهبود کیفیت استرالیا و ریاست بیمارستان رویال بحرین اشاره کرد. دکتر رایت برنده جایزه نوآوری اریکسون از نخست وزیر استرالیا به دلیل نوآوری در کاربرد مدیریت اطلاعات در خدمات سلامت می­باشد. عنوان سخنرانی ایشان در همایش، "درک مفاهیم و ابزارهای استراتژی‌های بهبود کیفیت در بیمارستان است که شامل سخنرانی و کارگاه می­باشد.

·         پرفسور آرش رشیدیان، دکترای مدیریت و سیاستگذاری سلامت از دانشگاه یورک است. وی هم اکنون مدیرکل پژوهش و انتشارات سازمان بهداشت جهانی می­باشد. از سوابق ایشان رییس موسسه ملی تحقیقات و معاون سلامت بهداشت دانشگاه تهران است. عنوان سخنرانی ایشان در همایش، "پژوهش­های کاربردی و افزایش بهره وری بیمارستانی " است که شامل سخنرانی و کارگاه می­باشد.

·         پرفسور فرانچسکو لونگو، دکترای مدیریت و سیاستگذاری سلامت دانشگاه باکانی ایتالیا و استاد دانشگاه باکانی است که هم اکنون مدیریت مرکز مطالعات سلامت و مدیریت درمان عمومی را به عهده دارد. پرفسور لونگو مشاور چندین بیمارستان در حوزه مدیریت استراتژیک، مدیریت هزینه و برون‌سپاری بوده است. عنوان سخنرانی ایشان در همایش، "ارائه یک مدل سه بعدی برای مدیریت هزینه و کیفیت در بیمارستان­ها" است که شامل سخنرانی و کارگاه می­باشد.

·         پرفسور موسی اجلونی، دکترای مدیریت بیمارستانی از دانشگاه فیلادلفیا و استاد برنامه‌ریزی سلامت است. وی علاوه بر تدریس در دانشگاه فیلادلفیا، مدیر توسعه بیمارستان رویال اردن و مشاور کمیسیون اروپا در تحلیل بهره‌وری اقتصادی بیمارستان‌هاست. عنوان سخنرانی ایشان در همایش، "درک مفاهیم و ابزارهای استراتژی‌های بهبود کیفیت در بیمارستان" است که شامل سخنرانی و کارگاه می­باشد.

·         پرفسور سید معاون رضوی، دکترای مدیریت و سیاستگذاری سلامت دانشگاه برندیس و استاد اقتصاد سلامت در موسسه سیاست سلامت شنیدر است. وی علاوه بر تدریس در دانشگاه برندیس، رییس کمیته تامین مالی سلامت ایران و مشاور برخی بیمارستان‌های آمریکا در حوزه روش‌های پرداخت و کنترل هزینه بوده است. عنوان سخنرانی ایشان در همایش، "راهکارهای کاهش هزینه­های بی­فایده بیمارستانی" است که شامل سخنرانی و کارگاه می­باشد.

·         پرفسور هکروال، استاد دانشگاه پزشکی دانشگاه ادلایت استرالیا است. وی سمت‌هایی چون رییس کمیته تحول بیمارستانی در وزارت بهداشت استرالیا و رییس سازمان فناوری اطلاعات سلامت در کشور استرالیا را داراست. دکتر هکروال برنده جایزه از نخست وزیر استرالیا به اصلاحات در زمینه تکنولوژی اطلاعات در بیمارستان­های استرالیا می­باشد. عنوان سخنرانی ایشان در همایش، "نقش فناوری اطلاعات در کاهش هزینه های بیمارستانی" است که شامل سخنرانی و کارگاه می­باشد.

همچنین در کنار این سخنرانان دکتر حاکی گرسوز معاون سازمان دارو و تجهیزات پزشکی و دکتر محمد بایرام مدیرکل بیمارستانی وزارت بهداشت از کشور ترکیه به همراه روسای برخی از بیمارستان­ های این کشور از جمله این افراد می­باشند. کشور تاجیکستان نیز با حضور پرفسور اولیموو نسیم معاون درمان وزارت بهداشت و پرفسور قربانف اوبایدلو رئیس دانشگاه پزشکی تاجیکستان و چند تن از روسای بزرگترین بیمارستان­های این کشور، حضوری پررنگ در این همایش خواهند داشت. به همراه روسای بیمارستان­های کشورهای منطقه، سفرای این کشورها نیز بعنوان مهمان ویژه همایش می­باشند./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٤ - ١٢:١٦ / شماره خبر: ١٢٩٨٨٤ / تعداد نمايش: 9545

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج