وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد:

برگزاری «پنجمین کنگره علمی تروما و طب رزم» در خوزستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از برگزاری «پنجمین کنگره علمی تروما و طب رزم و یادواره شهید دکتر رهنمون» هفتم و هشتم اسفندماه جاری در دارخوین شادگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، ایرج نظری ، از برگزاری «پنجمین کنگره علمی تروما و طب رزم و یادواره شهید دکتر رهنمون» هفتم و هشتم اسفندماه جاری در محل بیمارستان صحرایی امام حسین(ع)در دارخوین شادگان خبر داد و اظهار کرد: این برنامه‌های علمی و فرهنگی، با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی استان خوزستان و کشور همچون دانشگاه علوم پزشکی اهواز، جامعه جراحان ایران، دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله(عج)، معاونت بهداشت و درمان سپاه، فرماندهی بهداری نیروی زمینی سپاه، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان خوزستان و فرماندهی بهداری جنوب برگزار می‌شود.

وی افزود: این کنگره به منظور پاسداشت، یادآوری خدمات درمانی و با ارزشی که توسط جامعه خدوم پزشکان و جراحان در دوران دفاع مقدس ارائه می‌شده و همچنین همراه با مراسم بزرگداشت شهید دکتر رهنمون که یکی از شهدای برجسته جامعه پزشکی است از سال 88 به‌صورت سالانه در سرزمین مقاومت و ایثار خوزستان همیشه سرافراز برگزار خواهد شد.

نظری با اشاره به برگزاری پنجمین کنگره علمی تروما و طب رزم و یادواره شهید دکتر رهنمون، تصریح کرد: در این کنگره از پیشکسوتان و خانواده بزرگوار شهدای جامعه پزشکی و پزشکانی که مایل به شرکت در این کنگره هستند دعوت به‌عمل آورده‌ایم تا با حضور خود در این کنگره به عظمت و تاثیرگذاری علمی و فرهنگی آن بیفزایند.

وی گفت: این کنگره از هشت صبح روز پنج شنبه هفتم اسفندماه جاری در محل بیمارستان صحرایی امام حسین(ع) آغاز به کار خواهد کرد و در بعد از ظهر پنج شنبه نیز مراسم بزرگداشت و یادواره شهید دکتر رهنمون و روز جمعه نیز مقارن با هشتم اسفندماه جاری، ادامه کنگره طب رزم را به همراه خواهد داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ادامه عنوان کرد: در مدت دو روز برگزاری کنگره، در پنج پانل علمی در ارتباط با آسیب‌های اعضای مختلف بدن در مواجهه با تروما و حملات شیمیایی، بحث و گفت‌وگو می‌شود و در قسمت فرهنگی این برنامه، مراسم ملی جایزه شهید دکتر رهنمون را برگزار می‌کنیم.

نظری اضافه کرد: با توجه به اینکه دو نهاد عمده درگیر در برگزاری کنگره، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و جامعه جراحان ایران است، سعی کرده‌ایم افرادی که در زمان جنگ حضور داشته‌اند در این کنگره به ارائه مباحث علمی مورد نظر بپردازند و در این بین، دستیاران رشته‌های جراحی در بحث‌های علمی شرکت داشته باشند./105/201

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢ اسفند ١٣٩٣ - ١١:٠٧ / شماره خبر: ١٢١٦٣٥ / تعداد نمايش: 7496

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج