وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

از چهارم تا ششم شهریور ماه صورت می گیرد؛

آغاز به کار پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی

پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران از چهارم تا ششم شهریورماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ تاکنون بیش از1600 نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام کرده اند و با توجه به اینکه مهلت ارسال مقالات تا 10 تیرماه اعلام شده است، بر اساس آخرین گزارشات 1400 مقاله در موضوعات مختلف به دفتر دبیرخانه کنگره ارسال شده بر اساس این گزارش، کنگره در سطوح تخصصی برگزار و ارسال مقالاتی با این کیفیت کم سابقه بوده است و فرصت خوبی برای آشنایی با جدیدترین روش‌ها و تبادل نظر میان شرکت کنندگان داخلی با میهمانان ویژه خارج از کشور خواهد بود.

براساس این گزارش اساتیدی از کشورهای ایتالیا، آلمان، فرانسه، هلند و استرالیا در  پانزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران سخنرانی می کنند.

برپایه این گزارش، برگزاری پانل های تخصصی با موضوعاتی نظیر هپاتیت، عفونت‌های بیمارستانی، اپیدمیولوژی مقاومت های میکروبی، سل و بیماری‌های نوپدید و همچنین شش کارگاه تخصصی با موضوعاتی نظیر معرفی روش‌های مولکولی سریع تشخیص بیماری ها و روش های روتین میکروب شناسی از جمله برنامه‌های درنظر گرفته شده برای برگزاری این دوره از کنگره علمی میکروب شناسی هستند.

بنابر این گزارش، در کنگره امسال مباحث جدید و تازه های نوین در زمینه نانو، بررسی ترکیبات ضد میکروبی گیاهی از نگاه میکروب شناسان ، مدیریت ساخت واکسن و حمایت از تولید واکسن داخلی، بیماریهای نوپدید و بازپدید از نقطه نظر میکروب شناسان ارائه خواهد شد .

همچنین در افتتاحیه کنگره از 3 پیشکسوت رشته میکروب شناسی تجلیل خواهد شد و از  برنامه های جانبی کنگره برگزاری کارگاه یک روزه تولید پروتئین نوترکیب در سیستم پروکاریوتی و اولین سمپوزیوم تخصصی  نانو میکرو بیولوژی برگزار می شود.  امتیاز باز آموزی برای رشته هاي علوم پايه و بالينی  11.5 امتیاز می باشد.

گفتنی است، اختصاص جایزه فام مسعود به دو نفر از برگزیدگان کنگره پانزدهم از برنامه های دیگر کنگره است./205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ شهريور ١٣٩٣ - ٠٩:٣٥ / شماره خبر: ١١٢١٩٨ / تعداد نمايش: 4157

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج