وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

فرجام نیک برجام


اجرايي شدن برجام مایه خرسندي و افتخار براي دولت و ملت شریف ایران است؛ گامی بلند در راه حضور با عزت و موثرتر در عرصه روابط بین‌الملل و لغو تحريم های ظالمانه، که ان شاءالله باعث آرامش و آسايش بيشترمردم عزيزمان خواهد شد.

امروز در حالي همه مردم از اجرايي شدن برجام خشنود و شادمان هستند كه اینجانب در جريان مذاكرات بارها از نزدیک شاهد بودم، رئيس جمهور محترم و نيز دوست عزيزم جناب آقاي دکتر ظريف ناملایمات بسیاری را به جان خریدند و از نظر جسمي و روحي نیز صدمات فراوانی را متحمل شدند.

به دفعات دیدم که در روزهاي سخت و نفسگير مذاكرات،  سنگيني مسئوليتي خطير و تاريخي، همراه با فشارهاي گوناگون داخلي و خارجي؛ خنثي كردن طرح‌هاي معاندين بین المللی، خواب و آرامش از چشمان رئيس جمهور ربوده بود و تلاش ما پزشكان هم، كم اثر می‌نمود.

حقیقتا موضوع هسته ای، برجام و مشکلات مردم، مهمترین دغدغه رئیس جمهوری در عمر دولت یازدهم و بلکه بیش از یک دهه اخیر بود که آسیب های جسمی و روحی فراوانی به ایشان و همه همراهان وارد نمود.

در آن روزها، یک بار جناب آقای دكتر روحاني به من گفتند «جنگيدن بسیار راحت‌تر از صلح كردن است؛ چون در جنگ شما حداکثر جان خود را از دست مي‌دهي و چه بسا عزيز مي‌شوي؛ اما براي ایجاد صلح، آبرو و حيثيت خود را فدا مي كني و چه بسا نزديك‌ترين دوستان و حتی اعضاي خانواده خودت را به دليل عدم فهم مشترك، در كوتاه زمان از دست بدهي...»

اميدوارم اگر در رسيدن به اين فرجام مبارك، گاه گاهی همه با هم و در کنار هم نبوديم؛ در بهره‌گيري از نتايج آن كه باید عزت و رفاه اين مردم عزيز و شريف را در پی داشته باشد ، براي رضاي خداوند سبحان و کریم با یکدیگر هم قسم شويم و با تجديدنظر در برخی سياست‌ها و رفتارها، پر كردن شكاف‌هاي اجتماعي و تحكيم وحدت ملي، محيطي امن براي سرمايه‌گذاران داخلي و بين المللي و شکوفایی اقتصاد ملی فراهم كنيم.

رییس جمهور امروز در مجلس گفت که "این پیروزی دستاورد اراده ملت، قوا و اقتدار نیروهای نظامی بود". جا دارد به نمایندگی از دلیر مردان نیروهای مسلح که با جانفشانی در دور دست ها، پرچم امنیت و قدرتمندی ایران عزیز را برافراشته اند؛ از سردار سرافراز قاسم سلیمانی عزیز هم تشکر کنم.

اینجانب به نوبه خود، پروردگار مهربان را به خاطر دستیابی به چنین موفقیتی شاکرم و این پیروزی را به ملت بزرگ و رهبر بزرگوار جمهوری اسلامی ایران تبریک می گویم.

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ دی ١٣٩٤ - ١١:٥٤ / شماره خبر: ١٣٨٧٢٢ / تعداد نمايش: 4334

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج