وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

یادداشت وزیر بهداشت:

درباره حادثه تلخ بیمارستان خمینی شهر اصفهان؛ دو نکته دارم. یکی با مردم و دیگری با همکارانم

به مردم مهربانمان می گویم که بعد از تحقیقات مفصل دو تیم بازرسی از وزارت بهداشت، روشن شده روایت هایی که برخی شبکه های اجتماعی و خبری، از رفتاری غیرانسانی در اورژانس بیمارستان ارائه کردند، صحیح و کامل نبوده است.

 

جزئیات حادثه را همکارانم بیان کرده اند و اکنون روشن است. تکرار نمی کنم. اما نمی توانم شگفتی ام را از ترویج ناشایست بی اعتمادی میان اقشار مختلف جامعه ابراز نکنم؛ آنهم میان بیمار و کادر پزشکی.

 

به مردم عزیز اطمینان می دهم که مهم تر از حقوق آنان، هیچ مصلحت و ملاحظه ای در کار ما نیست؛ و برخورد شدیدی که با دست اندرکاران و مقصرین این حادثه صورت گرفته، نه به دلیل بزرگی جرم، که حاکی از اهتمام همه خدمتگزاران شما در عرصه بهداشت و درمان است؛ بر اینکه تضییع عامدانه اندکی از حقوق بیماران نیز در نظام سلامت، قابل اغماض نیست.

 

اما سخنی نیز با همکاران پزشک و پرستاران شریف و خدوم. حق می دهم دلشکسته و آزرده باشید از اینکه قصور یا اشتباه فردی، سبب شده خدمات فداکارانه شما در دور افتاده ترین نقاط و در سخت ترین شرایط، زیر سوال برود.

 

مگر نه اینکه؛ در همین چند هفته گذشته، سه نفر از پزشکان نخبه و جوان، جانشان را در راه خدمت به مردم از دست دادند؛ آقای دکتر عزت الله صادقي جراح و فوق تخصص عروق در کرمانشاه، خانم دکتر شهپوری در مسیر خدمت رسانی به زایران کربلا و دکتر پویان، متخصص جوان جراحی مغز و اعصاب، آنهم در اولین روز خدمت خود در کاشمر.

 

ایمان دارم، مردم ما قدرشناس خادمان خود هستند. همچنان که یقین دارم، جامعه خدوم پزشکان و پرستاران کشور هم در مسیر پرفراز و نشیب خدمت به مردم، همچنان استوار خواهند ماند.

 

براي صدراي عزيز و پر جنب و جوش هم آرزوي سلامتي مي كنم. اميد كه خود روزي در لباس مقدس پزشكي به مردم خدمت كند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٨ آذر ١٣٩٤ - ١٢:١٠ / شماره خبر: ١٣٦٧٩٦ / تعداد نمايش: 15723

کاربر مهمان
1394/09/29 13:41
1
2
تشکر از وزیر بهداشت.من و همکارانم که در حرفه بهداشت و درمان کارمیکنیم و همه اطرافیانم نیز این خبر برایشان اصلا قابل قبول و پذیرفتن نبود.
کاربر مهمان
1394/09/27 22:19
1
2
نبايد به شايعات دامن زد
کاربر مهمان
1394/09/25 14:59
1
1
این چنین شایعاتی اگر هم تا حدودی درست باشد لطمه بزرگی به اعتمادی که بین بیمار و پزشک هست وارد میکند که جبران آن بسیار سخت و هزینه بر است.
کاربر مهمان
1394/09/24 16:33
1
2
متشکریم آقای وزیر
کاربر مهمان
1394/09/19 0:31
2
1
با سلام به نظر میرسد تبلیغات وسیع در خصوص این موضوع تاسف برانگیز که به راحتی با اقدامات قانونی حل شد -با هدف تخریب وجهه مثبت خدمات دولت در عرصه سلامت جهت منافع جناحی و سیاسی است و جا دارد وزارت در راستای وظایف خود در چهارچوب صیانت از حقوق پایمال شده صدها هزار کادر درمانی بیگناه که مورد خشونت تبلیغی قرار گرفته اند با روشنگری رسانه ای بر علیه این رسانه ها از طرق قانونی اعلام شکایت نماید.
کاربر مهمان
1394/09/18 17:54
1
1
وزیر محترم بهداشت آرزو دارم وقتی از نزدیک با شما رو به رو شدم صدها بار بگویم خسته نباشید و از شما و همکارانتان تشکر کنم .حق تعالی یارتان باد
کاربر مهمان
1394/09/18 13:26
1
2
جناب دکتر قاضی زاده هاشمی سلام علیکم بنده به عنوان عضو کوچکی از همکاران جامعه آزمایشگاه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد از جنابعالی بخاطر پیگیری این چنین مواردی و بررسی ابعاد واقعی موضوع و نه آنچه که در فضای مجازی و مبالغه آمیز با تکیه بر تحت تاثیر قراردادن عواطف پاک افرادجامعه وآن هم از سوی اشخاصی هدفدار صورت میگیرد کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم. همکاران خدوم شما به خود میبالند که چنین وزیر فرهیخته ای دارند...
کاربر مهمان
1394/09/18 8:26
1
4
سلام به وزیر متعهد بهداشت قطعا مردم فهیم ایران خطای یک نفر را به پای همه نمی نویسند. همه ما در طول زندگی خود بارها و بارها پزشکان و پرستارانی را دیده ایم که خالصانه خدمت می کنند.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج