وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ارائه بیش از ۳۰ هزار مورد خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی در استان ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از ۱۳ تا ۱۸ مهرماه تعداد ۳۰۵۳۷ مورد خدمت درمانی به زائران اربعین حسینی در سطح استان ایلام ارائه شده است.

به گزارش وبدا، دکتر محمد کریمیان با اعلام این خبر اظهارداشت: از مجموع خدمات ارائه شده به زائران، تعداد ۳۱۵ مورد مربوط به سوانح رانندگی و ۳۰۲۲۲ مورد از خدمات نیز مربوط به خدمات درمانی بوده است که از این آمارها تعداد ۲۹۸۰۵ مورد به صورت سرپایی، درمان و ترخیص شده‌اند.

وی ابراز داشت: همچنین تعداد ۳۶۵ مورد بستری شده اند که از این تعداد، ۹۴ مورد در بخش ویژه بستری و تعداد ۲۶۳ عمل جراحی نیز در مراکز درمانی و بیمارستانی انجام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات اورژانس ۱۱۵ نیز از ۱۳ لغایت ۱۸ مهرماه، تعداد ۵۴۱۷ مورد خدمت انجام شده که از این تعداد، ۴۴۶۲ مورد مراجعه حضوری و ۹۲۸ مورد فراخوان آمبولانس و ۱۸ مورد اعزام با بالگرد بوده است.

دکتر کریمیان در ادامه گفت: از تعداد کل خدمات، ۲۴۸مورد مربوط به سوانح جاده ای و رانندگی و تعداد ۵۱۶۹ مورد خدمات فوریت‌های پزشکی بوده که تعداد ۴۷۶۵ مورد در محل مورد مداوا قرار گرفته و تعداد ۶۴۵ مورد نیز برای دریافت خدمات درمانی تخصصی‌تر اعزام شده‌اند.

گفتنی است، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با همراهی معاونین غذا و دارو و بهداشت،  مدیر حراست و رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه و دکتر سرور نماینده تام الاختیار سازمان اورژانس کشور و وزارت بهداشت در استان ایلام از زیرساختهای بهداشتی درمانی شهرستان مهران به منظور بررسی و ارزیابی خدمات دهی به زائران اربعین حسینی بازدید کرد.

در این بازدید دکتر کریمیان در حوزه‌های بهداشت، درمان، خدمات دارویی و فوریت‌های پزشکی، خدمات دهی به زائران را مطلوب ارزیابی کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١٩ مهر ١٣٩٨ - ١٨:٥٠ / شماره خبر: ١٩٥٨٨٣ / تعداد نمايش: 250

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج