وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما:

رسانه ملی نقش موثری در ترویج سبک زندگی سالم دارد


سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: صدا و سیما در ترویج سبک زندگی سالم و برنامه های بهداشت و سلامت، نقش موثری دارد.

به گزارش وبدا، دکتر سید احمد هاشمی در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما در محل دانشگاه بجنورد، به اهمیت حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: 25 درصد از برنامه های سلامت مربوط به وزارت بهداشت و 75 درصد دیگر آن مرتبط با سایر سازمان ها است.
وی ادامه داد: فعالیت بسیاری از سازمان ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم مرتبط با حوزه سلامت و بهداشت است.
دکتر هاشمی به شیوع بیماری های غیر واگیر در جامعه اشاره کرد و گفت: امروز سبک زندگی بسیاری از خانواده ها تغییر کرده است.
وی در این زمینه نقش صدا و سیما در کنترل سبک زندگی جامعه را مهم و اثر گذار خواند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: فیلم ها نقش مهمی در تعیین نوع سبک زندگی دارند و بر مردم اثرگذار هستند.
دکتر هاشمی با بیان اینکه مصرف روغن، نمک، سیگار، قلیان، غذاهای ناسالم و غیره سبک زندگی سالم را تغییر داده است، اظهار کرد: رسانه ملی نقش موثری در این زمینه بر عهده دارد.
وی وظیفه هنرمندان را نیز مهم خواند و ادامه داد: هنرمندان به عنوان الگو نقش مهمی در تغییر سبک زندگی ناسالم ایفا می کنند.
وی با بیان اینکه رسانه ملی تاکنون پا به پای وزارت بهداشت در تبلیغ برنامه های مربوط به حوزه بهداشت و درمان همراه بوده است، خواستار ادامه پر رنگ تر این همکاری شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به برگزاری جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما اشاره کرد و گفت: 30 اثر برگزیده این جشنواره در بخش های مختلف سیما، صدا، خبر، پژوهش، فضای مجازی و شعر و موسیقی مرتبط با حوزه سلامت نشان دهنده همت هنرمندان کشور و درک اهمیت فعالیت در این حوزه است.
دکتر هاشمی ضمن تبریک به هنرمندان برگزیده این جشنواره از تمام هنرمندان فعال در رسانه ملی خواست تا با جدیت تمام به موضوع سلامت مردم بپردازند.


حضور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در اختتامیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما

دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز به منظور شرکت در اختتامیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان های صدا و سیما به بجنورد سفر کرد.
دکتر جهانپور به همراه دکتر پیمان فیضی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه از پروژه های مرکز تشخیص درمانی قلب بجنورد و اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بازدید کرد.

در این بازدید رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت بر بهره برداری هرچه سریع تر از پروژه های در دست اجرای دانشگاه تاکید کرد.
آئین اختتامیه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما، ساعت 17 عصر امروز با حضور رئیس سازمان صدا و سیما در بجنورد برگزار می شود.

سفیر سلامت برنامه منتخب جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: برنامه سفیر سلامت این دانشگاه در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان‌های صدا و سیما، با دریافت دیپلم افتخار حائز رتبه برتر شد.

پیمان فیضی اظهار کرد: سفیر سلامت پنجشنبه‌ها ساعت 18 با حضور متخصصان و کارشناسان در 18 برنامه و هر قسمت به مدت 30 دقیقه ، از شبکه استانی اترک پخش شد.
وی هدف از تهیه برنامه سفیر سلامت را ارتقای آگاهی مخاطبان از مسائل بهداشت و سلامت به منظور پیشگیری از شیوع بیماری ها عنوان کرد.

مهندس فیضی موضوعات انتخاب شده این برنامه را شامل بررسی و توضیح درخصوص برخی از بیماری‌ها، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و اطلاع رسانی درمانی، غذا و دارو، اصالت کالا، ناباروری، بسیج ملی کنترل فشار خون و غیره عنوان کرد.

وی اظهار کرد: این برنامه با رویکرد اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مردم در حوزه سلامت و بهداشت با استفاده از امکانات و ظرفیت های دانشگاه علوم پزشکی تهیه شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه افزود: مجید پور خیاط، سحر محمدیان، امید حسن نیا و مهدی احمدی به عنوان عوامل این برنامه در تهیه سفیر سلامت همکاری کردند.302/116

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨ - ١٤:٣٦ / شماره خبر: ١٩٤٢٣٦ / تعداد نمايش: 346

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج