وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خبر داد:

صرفه جویی 130 میلیارد تومانی با تعریف گایدلاین‌های ملزومات مصرفی در شیراز

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از صرفه جویی 130 میلیارد تومانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تعریف گایدلاین‌های ملزومات مصرفی خبرداد.

به گزارش وبدا، دکتر مهدی یوسفی با بیان این مطلب افزود: اقدامات انجام شده در حوزه دانشگاه علوم پزشکی شیراز شامل تعریف دپوی داروهای حیاتی به ارزش 15 میلیارد تومان، تعریف ذخیره استراتژیک 100 قلمی ملزومات مصرفی ضروری برای 2 تا 3 ماه است.

وی افزود: در خصوص برخی اقلام حیاتی نظیر صافی دیالیز، فراهم سازی امکان خرید متمرکز بیمارستانها از هشت شرکت تامین کننده و تامین هزینه توسط دانشگاه نیز از جمله اقدامات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده است.

دکتر یوسفی با بیان اینکه 130 میلیارد تومان صرفه جویی سالانه در گردش مالی 500 میلیارد تومانی دارو و ملزومات تنها با تعریف گایدلاین‌های استفاده از ملزومات مصرفی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت گرفته است، گفت: انجام صرفه جویی با تعریف انبار مرکزی بیمارستانی و حذف انبار مجازی و ذخیره‌های متعدد داخل بخش‌ها نیز از جمله اقدامات انجام شده دانشگاه علوم پزشکی شیراز  بوده و تامین ملزومات با همکاری هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران انجام گرفته است.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به بازدید انجام شده از مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هیات اعزامی از سوی وزارت بهداشت از انبارهای تجهیزات و داروخانه‌های بیمارستانی این مراکز بازدید کرده و طی گفت‌ وگو های انجام شده با بیماران مراجعه کننده از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفته و گزارش کمبودهای موجود به وزیر بهداشت ارائه شده است.

دکتر یوسفی در خصوص بازدید به عمل آمده از مرکز پیوند اعضای ابوعلی سینای شیراز ، وجود این مرکز را از لحاظ تعداد پیوند در سطح جهانی منحصر به فرد و از افتخارات نظام سلامت در کشور خواند و گفت: تاکنون همکاری‌های بسیاری توسط هیات امنا با مرکز یاد شده جهت تامین تجهیزات سرمایه‌ای و ملزومات مصرفی صورت گرفته است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - ١١:٤٤ / شماره خبر: ١٩٣٧٣٤ / تعداد نمايش: 424

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج