وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت:

"آناگل" نماد اثرگذاری طرح تحول سلامت و عدالت در سلامت در جمهوری اسلامی ایران است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت ،"آناگل" را نماد اثرگذاری طرح تحول سلامت و نماد عدالت در سلامت در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد .

به گزارش وبدا دکتر "ابراهیم گلمکانی"در دیدار با آنا گل و مردم اهل تسنن روستای بچه دره در خراسان شمالی با اعلام این مطلب گفت: اگر طرح تحول سلامت نبود آناگل پورمند و آناگل ها درمان نمی شدند.

وی ضمن تبریک دهه مبارک فجر عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام عزیزمان به وقوع پیوست تا اسلام مبنای حكومت در نظام شود و یکی از اصول مهمی که در مبانی فقهی اسلام به آن معتقدیم، عدالت است.
وی تاکید کرد: وزارت بهداشت نیز در حوزه سلامت و سیاست گذاری سلامت، هدف عدالت در سلامت را دنبال می کند یعنی همه افراد باید به حداقلی از امکانات ایجاد کننده سلامت دسترسی داشته باشند وهدف اصلی طرح تحول سلامت که 4 سال پیش آغاز شد همین بود.

وی افزود: بر این اساس امکانات تعریف شده برای هر منطقه فراهم گردید، همه در برابر هزینه های درمان حفاظت شدند و کیفیت خدمات درمانی به خوبی افزایش یافت که همه این ها در راستای گسترش عدالت در سلامت که مطلوب یک جامعه دینی انقلابی است و در قالب طرح تحول سلامت اتفاق افتاد.

دکتر گلمکانی افزود: هر حرکت بزرگی چالش هایی دارد اما نباید نکات منفی، اصل موضوع را زیر سوال ببرد و زیر سوال بردن این طرح بزرگ اولین آسیب را به اقشار دهک های پایین جامعه وارد می کند.

وی افزود: اصرار ما برای تداوم طرح تحول، نگاه به دهک های پایین است و مُصر هستیم این اقدامات خوب ادامه پیدا کند.

دکتر گلمکانی خاطر نشان کرد: بسیار خوشحالم که نام روستاي بچه دره به واسطه اقدامات ارزشمندی که برای درمان آناگل پورمند در قالب طرح تحول سلامت انجام گرفت، از این پس بیشتر شنیده خواهد شد .

وی گفت : آناگل بالغ بر 20 سال به دلیل عارضه سوختگی، به طور نشسته حرکت می کرد و همه اهالی بچه دره متاثربودند ولی نمی توانستند کاری بکنند.

به گفته وی بهمن تاج پسند، جوانی از اهالی روستا وضعیت او را به برنامه حالا خورشید منعکس کرد و این شروع کار بود تا دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی پای کار بیاید .

وی با تشكر از تيم پزشكي اين دانشگاه افزود: در مدت 1 سال 28 عمل جراحی ارتوپدي و چندین عمل جراحی پلاستیک بر روی آناگل به طور رایگان و در قالب طرح تحول انجام شد و هیِات رییسه دانشگاه نيز منزلی برای او که در فقر کامل به سر می برد ساخت و به معنای واقعی یک خانواده تجدید حیات پیدا کرد .

دكتر گلمكاني تاكيد كرد: طرح تحول آمده تا آناگل ها به زندگي بازگردند .

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦ - ٢٠:٤٥ / شماره خبر: ١٧٢٨١٨ / تعداد نمايش: 2353

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج