وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایرنا:

طرح های خیرساز بخش سلامت کهگیلویه و بویراحمد مشکل اعتباری ندارند

معاونت امور اجتماعی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: براساس گزارش موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی (محکم)، مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویر احمد همه شرایط برای اجرای پروژه خیرساز از طرف دانشگاه علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت فراهم است.

به گزارش وبدا، معاونت امور اجتماعی وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری ایرنا با عنوان «خیرین سلامت، معطل اعتبار و زمین» در تاریخ 17 آذر ماه 97 اعلام کرد:

براساس گزارش موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی (محکم)، مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویر احمد همه شرایط برای اجرای پروژه خیرساز از طرف دانشگاه علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت فراهم است. لذا دلیلی برای درخواست اعتبار در این مورد وجود ندارد.

بنا به اظهار فاضل عباسی، مدیرعامل موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی (محکم) این موسسه از سال 96 تاکنون طی چند جلسه در استانداری استان با حضور استاندار و معاون سیاسی استانداری و مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی و اعضای هیات مدیره و برخی از خیرین و موسسه های مربوطه اعلام آمادگی کرده چنانچه زمین مورد نیاز احداث پروژه بیمارستان 32 تختخوابی و یا کلینیک تخصصی اطفال از سوی دستگاه های مربوطه از جمله شورای شهر یاسوج و شهرداری و منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی در اختیار این موسسه قرار گیرد با کمک و مساعدت موسسه مذکور و خیرین مربوطه و نصرت خیرین استانی انشاالله هزینه ها و اعتبار مورد نیاز تامین و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت. علاوه بر جلسات فوق نشستی با حضور ریاست هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان و معاون امور عمرانی استانداری قرار شد زمینی نهایی شود حال چنانچه آن معاونت همکاری و مساعدت فرمایند این موسسه آمادگی هر نوع اقدامی برای احداث پروژه های درمانی برای اطفال دارای بیماری مادرزادی دارد.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد نیز در خصوص درج مطلبی با مضمون «10 میلیارد ریال اعتبار برای شروع ساخت کلینیک بیماران خاص استان، با 500 مترمربع زیر بنا پیش بینی شده اما تا کنون اختصاص داده نشده است» اعلام کرده است که این مطلب توسط وی اعلام نشده است و انتصاب آن به مجمع خیرین سلامت به صلاح حوزه بهداشت و درمان نیست.

همچنین تاکید شده است؛ مزید اطلاع عملیات اجرایی ساخت مرکز جامع بیماران خاص یاسوج با تعهد تامین منابع مالی توسط نیکوکاران سلامت در زمین ملکی دانشگاه واقع در بیمارستان امام سجاد(ع) با 300 متر زیربنا به زودی شروع خواهد شد، لذا تاییدیه های لازم برای احداث این مرکز از مبادی ذیربط در وزارت بهداشت اخذ شده و در سطح استان نیز بین دانشگاه های علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

غلامعباس سبز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویر احمد نیز اعلام کرده است: احداث مرکز پزشکی هسته ای واقع در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج تاکنون دوبار با حضور مدیرعامل بانک پارسیان و ریاست دانشگاه مراسم کلنگ زنی انجام و همچنین دو بار جهت تعیین پیمانکار استعلام برگزار و پیمانکار مربوطه به بانک پارسیان معرفی گردید. پروژه مذکور با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان با مشارکت بانم پارسیان شروع و فرایند ساخت آن 25 درصد پیشرفت فیزیکی عملیاتی گردید. پروژه مذکور به علت عدم نقدینگی و اتمام اعتبار تخصیص داده شده از سوی بانک پارسیان متوقف گردیده است، که تاکنون جلسات متعددی در خصوص پیگیری اعتبار مورد نیاز جهت ادامه عملیات اجرایی پروژه فوق در بیمارستان امام سجاد(ع) تشکیل و در حال پیگیری است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٧ - ١٤:٢٣ / شماره خبر: ١٨٦٨٢٠ / تعداد نمايش: 216

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج