وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در سامانه "فارس من":

تنها محدودیت در پذیرش بیماران سنگین وزن جهت تصویربرداری عدم عبور بیمار از دهانه گاتری دستگاه است

معاونت درمان وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: در خصوص ظرفیت تحمل وزن تخت های دستگاه های تصویربرداری، بسته به مدل دستگاه این ظرفیت تحمل حداقل از ۱۵۰ کیلوگرم تا ۲۵۰ کیلوگرم متغیر است و در صورت توزیع مناسب وزن بر روی تخت، آسیبی از نظر وزن بیمار به تخت وارد نخواهد شد.

به گزارش وبدا، معاونت درمان وزارت بهداشت در پاسخ به سوال مطروحه در سامانه "فارس من" با عنوان «ام آر آی و سی تی اسکن های نجومی» در تاریخ 9 بهمن ماه 97 اعلام کرد:

بخش های تصویربرداری بیمارستانی ملزم به پذیرش بی قید و شرط بیماران بستری و اورژانس خود و همچنین مراکز تصویربرداری نیز ملزم به پذیرش بیماران سرپایی بدون هرگونه پیش شرط و اضافه دریافتی هستند و تنها محدودیت در پذیرش بیماران سنگین وزن عدم عبور بیمار از دهانه گاتری دستگاه است و مسئولیت حقوقی و قانونی هرگونه تخلف از اجرای این امر با مسئولین فنی و فرد ناقض آن خواهد بود.

در خصوص ظرفیت تحمل وزن تخت های دستگاه های تصویربرداری، بسته به مدل دستگاه این ظرفیت تحمل حداقل از ۱۵۰ کیلوگرم تا ۲۵۰ کیلوگرم متغیر است و در صورت توزیع مناسب وزن بر روی تخت، آسیبی از نظر وزن بیمار به تخت وارد نخواهد شد.

لذا هرگونه عدم پذیرش بیماران و یا اخذ وجه خارج از تعرفه مصوب بابت وزن بیمار فاقد وجاهت قانونی است و به استناد مواد ۳و۴ قانون تعزیرات حکومتی در امور بهداشت و درمان جرم تلقی گردیده و توسط اداره نظارت معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی با واحد متخلف برخورد خواهد شد. همچنین تمام هموطنان می تواند در صورت مواجه با این مشکل با مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات مردمی حوزه سلامت با شماره تلفن ١٩٠ تماس گرفته و مسئله مربوطه را پیگیری کنند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ بهمن ١٣٩٧ - ١٢:٣٢ / شماره خبر: ١٨٦٧٣٣ / تعداد نمايش: 186

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج