وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری فارس:

واردات واکسنهایی که در داخل تولید می شوند ممنوع است

در این جوابیه تاکید شده است: واردات واکسن هایی که تولید داخل دارند و به مقدار مورد نیاز کشور تولید می شوند، ممنوع است.

به گزارش وبدا، انستیتو پاستور ایران و هیات امنای ارزی در پاسخ به مطلب مندرج در خبرگزاری فارس با عنوان «واردات واکسنی که در تولید آن خودکفا هستیم!» در تاریخ 25 آذرماه 97 اعلام کرد:

معاونت بهداشت وزارت بهداشت مقدار واکسن مورد نیاز کشور را اعلام می کند و فراخوان تامین آن توسط هیات امنای ارزی صورت می گیرد و در این میان تمام شرکت هایی که در تولید و تامین این واکسن ها نقش دارند در مناقصه شرکت می کنند و براساس معیارهای استاندارد واکسن مورد نیاز کشور توسط این شرکت ها تامین می شود و اولویت رفع نیاز این واکسن ها با تولیدات داخلی است. انستیتو پاستور نیز یک از تولیدکنندگانی است که برای تامین واکسن مورد نیاز کشور اعلام آمادگی می کند و این روالی است که همه ساله انجام می شود.

در خصوص واکسن هپاتیت B اشاره شده در این گزارش روال بر این است که طبق فراخوان اعلامی، مقدار مورد نیاز کشور به این واکسن در فراخوان اعلام می شود و انستیتو پاستور نیز تعهد خود را مبنی بر تامین مقدار مورد نیاز این واکسن اعلام می کند و براساس آن برنامه ریزی خود را انجام می دهد و این عدد همه ساله متفاوت است. در مورد تولید واکسن هپاتیت B امکان تامین 20 میلیون دز توسط انستیتو پاستور وجود دارد و طبیعی است که در صورت تامین واکسن هپاتیت مورد نیاز از داخل، هیچ گونه وارداتی انجام نخواهد گرفت.

بر اساس اعلام هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت، واردات واکسن هایی که تولید داخل دارند و به مقدار مورد نیاز کشور تولید می شوند، ممنوع است.

بدیهی است، واکسن هایی که در داخل تولید نمی شوند از طریق مناقصه نسبت به واردات آنها اقدام خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧ - ١١:١٠ / شماره خبر: ١٨٥٣٤٠ / تعداد نمايش: 201

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج