وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضورمعاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ؛

پرچم بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در گلزار شهدای گمنام دانشگاه همدان به اهتزار در آمد


پرچم بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی همدان، با حضور دکتر سیما سادات لاری؛ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دیگر مسئولان برگزاری این مراسم به اهتزار در آمد.

به گزارش وبدا، در ابتدای این مراسم دکتر لاری بر سر مزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی همدان حضور و با اهدای گل نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

در ادامه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با گشودن قرآن و تلاوت آیاتی از این کتاب آسمانی؛ پرچم بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را به اهتزار در آورد و برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره و جاری شدن برکت قرآن در جامعه و فضای دانشگاهی ابراز امیدواری کرد.

گفتنی است بیست و چهارمین جشنواره قران و عترت وزارت بهداشت طی روزهای هفتم تا نهم آبان ماه در شهر همدان و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار می شود که در هر روز شاهد برپایی یک مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان آن بخش خواهیم بود.

مراسم اختتامیه اول این دوره از مسابقات، که در واقع اختتامیه بخش‌های هنری و ادبی نیز خواهد بود، سه‌شنبه هفتم آبان‌ماه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد. این مراسم در سالن همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود.

تجلیل از برگزیدگان بخش‌های هنری و ادبی بخشی از برنامه‌های این مراسم است. همچنین در آن از میزبان دوره گذشته این جشنواره، که دانشگاه علوم پزشکی گیلان بود، نیز تقدیر به عمل خواهد آمد. تجلیل از سه نفر از کارشناسان قرآنی و مدیران فرهنگی سابق دانشگاه علوم پزشکی و نیز تجلیل از «دکتر محمدرضا فراهانی»، معاون سابق فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، از دیگر برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.

در مراسم افتتاحیه روز اول شاهد اجرای گروه تواشیح کارکنان دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز خواهیم بود و نفر اول رشته شعر نیز به شعرخوانی خواهد پرداخت. نمایش بخش‌هایی از فیلم برگزیده این دوره از مسابقات از دیگر بخش‌های این مراسم است.

 در روز چهارشنبه، هشتم آبان‌ماه، نیز شاهد برگزاری دومین مراسم اختتامیه به منظور تجلیل از برگزیدگان رشته‌های معارفی خواهیم بود. در این برنامه که با حضور مسؤولان استانی برگزار می‌شود، دبیر بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به ارائه گزارشی از روند برگزاری این مسابقات می‌پردازد.

 در روز سوم و پایانی این مسابقات نیز مراسم اختتامیه با حضور حجت‌لاسلام والمسلمین «مصطفی رستمی»، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، برگزار می‌شود و از برگزیدگان بخش آوایی تجلیل خواهد شد. در این مراسم همچنین معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز سخنرانی خواهد کرد.

 در کنار جشنواره نیز چند کارگاه آموزشی در رشته‌های تدبر در قرآن کریم برگزار می‌شود. همچنین برای افرادی که به نمایندگی از وزارت بهداشت در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان حضور دارند، کارگاه‌های آموزشی در بخش حفظ و قرآئت برنامه‌ریزی شده است./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨ - ١٢:٣١ / شماره خبر: ١٩٦٤٥٤ / تعداد نمايش: 314

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج