وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون کل وزارت بهداشت در بازدید از پایگاههای خدمات رسانی به زائران مشهد مقدس عنوان کرد:

بیشترین تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه دارویی است


معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از نحوه خدمات رسانی بهداشتی و درمانی پایگاه های خدمات رسانی به زائران پیاده بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در سفر به مشهد از درمانگاه شهدای مدافع حرم، دارالشفای امام رضا(ع)، درمانگاه میدان شهدای مشهد و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ اطراف حرم مطهر رضوی بازدید و در جریان روند خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) قرار گرفت.

معاون کل وزارت بهداشت در حاشیه این سفر در گفتگو با شبکه سه رسانه ملی گفت: خوشبختانه 95 الی 98 درصد داروی مصرفی از نظر عددی و 68 درصد مواد اولیه دارویی توسط دانشمندان ایرانی تولید می شود و این روند صعودی است و امیدواریم که بتوانیم به بازار های منطقه هم که صادرات بیشتری داشته باشیم .

دکتر حریرچی با اشاره به این که تنها دو الی 5 درصد داروی ساخته شده وارداتی است، گفت:
تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری، مهترین نمودش در حوزه دارو است و از مردم می خواهیم که به داروی تولید داخل اعتماد کنند. همچنین  در زمینه داروهایی که  تولید آنها صددرصد نیازکشور را برطرف می کند به هیچ وجه اجازه واردات نمی دهیم .


وی در ادامه افزود: در حوزه دارو مشکل فرهنگی داریم که متاسفانه برخی از تجویز کنندگان نیز داروی خارجی تجویز می کنند . راه حل اصلی ما در حوزه دارو اتکا به خودمان است و در مواردی هم که فعلا مجبوریم از خارج وارد کنیم، کانال های لازم را ایجاد کردیم و به فرافکنی ها و دروغ ها اهمیتی نمی دهیم.

معاون کل وزارت بهداشت در حاشیه این بازدید ضمن قدردانی از اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده برای خدمت به زائران بارگاه منور رضوی، کیفیت و نحوه خدمات رسانی را مطلوب ارزیابی کرد. در این بازدید دکتر بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دکتر احتشام فر دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست نیز  معاون کل وزارت بهداشت را همراهی می کردند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨ - ١٢:٢٣ / شماره خبر: ١٩٦٤٥١ / تعداد نمايش: 323

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج