وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در سفر معاون درمان وزارت بهداشت به جنوب کرمان انجام شد؛

بازدید از مراکز درمانی و بیمارستان های جنوب کرمان

صبح امروز در جلسه ای که به منظور بررسی مسایل حوزه درمان و بیمارستان های جنوب کرمان در محل هتل پارسیان قلعه گنج و با حضور دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت و هیات همراه و دکتر مکارم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، معاونین توسعه، درمان و بهداشت این دانشگاه برگزار شد، مسائل و مشکلات بیمارستان های جنوب به ویژه بیمارستان شهدای قلعه گنج مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش وبدا، دکتر اصغر مکارم در ابتدای جلسه ضمن بیان مشکلات و کمبودهای بیمارستان های جنوب کرمان، گفت: برای بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی جیرفت، با ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار، دستگاه های این بخش در عرض یک ماه خریداری و نصب شد و اگر به همین صورت اعتبار دیگری برای تامین و تجهیز بیمارستان ها در اختیار ما قرار گیرد، بخشی از مشکلاتمان مرتفع خواهد شد.

 

دکتر مکارم ادامه داد: بیمارستان قلعه گنج نزدیک به ۸۰ هزار نفر را در این شهرستان تحت پوشش قرار داده گ و منطقه بسیار محروم و وسیعیست که حجم مراجعه کننده آن بسیار بالاست .

 

وی تصریح کرد: این بیمارستان به متخصص زنان نیاز مبرم داشته و پیش بینی می شود، متخصص زنان در روز ١٠٠ مراجعه کننده داشته باشد، چرا که بیمارستان های قلعه گنج و رودبار جنوب از نظر میزان زایمان در کشور آمار بالایی دارند.

 

وی در پایان نسبت به توسعه اسکان پزشکان این منطقه محروم تاکید کرد و گفت: تقاضا داریم این مشکل نیز مدنظر قرار گیرد.

 

در ادامه، دکتر قاسم جان بابایی نیز ضمن بررسی ضعف و چالش های این منطقه نسبت به رفع مشکلات آن تاکید کرد و گفت: وزارت بهداشت برای حل مشکلات این منطقه در کنار دانشگاه علوم پزشکی جیرفت خواهد بود و تلاش می کنیم که مشکل کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مرتفع شود. 

 

دکتر جان بابایی با بیان اینکه بیشترین مشکل این بیمارستان مربوط به کمبود نیروی انسانی، پزشک و متخصص است، گفت: نیروی متخصص موتور محرکه بیمارستان است و همانطور که مشاهده کردیم اتاق عمل بیمارستان قلعه گنج با تجهیزات کامل آماده است اما استفاده نمی شود و نیاز به پزشک متخصص دارد، حتما در توزیع جدید پزشک متخصص امسال در آذرماه لیست پزشک متخصص بیمارستان قلعه گنج را تکمیل خواهیم کرد و متخصص زنان، رادیولوژی، جراحی و اطفال که باتوجه به جمعیت ۸۰ هزار نفری این شهرستان نیاز مبرم است، تامین خواهد شد تا بیمارستان در ارایه خدمات پایه تکمیل شود.

 

وی تصریح کرد: موضوع و مشکل بعدی بیمارستان قلعه گنج مشکل نیروی انسانی غیر پزشک و کادر پرستاری است که دو اقدام در این زمینه باید انجام دهیم؛ یکی اینکه در جلسه شورای معاونین طی روزهای آتی در وزارتخانه مشکل تمدید طرح پرستاران حل می شود، همچنین، موضوع مجوز استخدام پرستاران بومی و شرکتی که از مسایل اساسی بیمارستان قلعه گنج است را پیگیری خواهم کرد.

 

دکتر جان بابایی همچنین افزود؛ تجهیزات پزشکی مورد تقاضا بیمارستان قلعه گنج مانند سونوگرافی، سی تی اسکن و دستگاه ال ای را تا قبل از سال جدید تامین می کنیم.

 

وی همچنین از پرداخت اعتبار برای احداث و ساخت چهار واحد پانسیون اسکان پزشکان در بیمارستان قلعه گنج از محل ماندگاری خبر داد و گفت: عملیات احداث چهار واحد پانسیون پزشک به زودی در این بیمارستان اجرایی خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ آبان ١٣٩٨ - ٢٠:١٨ / شماره خبر: ١٩٦٤٢٤ / تعداد نمايش: 505

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج