وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان ها و پروژه های درمانی در حال ساخت بندرعباس و میناب

دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت به همراه دکتر رضا گل پیرا مدیر کل مدیریت خدمات بیمارستانی و تعالی بالینی وزارت بهداشت در سفر به هرمزگان از مراکز درمانی در حال ساخت بندرعباس و میناب و همچنین بیمارستانهای شهید محمدی و کودکان بندرعباس و حضرت ابوالفضل (ع) میناب بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی در این بازدید ها، روند ساخت پروژه بیمارستان ۱۳۹ تخت خوابی شریعتی، طبقه فوقانی اورژانس بیمارستان شهید محمدی و پروژه بزرگ بیمارستان ۵۳۱ تخت خوابی بندرعباس، همچنین، پروژه های بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی، بلوک زایمانی، توسعه اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) و کلینیک تخصصی میناب را پیگیری کرد.

همچنین، معاون درمان وزارت بهداشت با حضور در مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس پس از بازدید از بخش های مختلف اورژانس بیمارستان شهید محمدی و عیادت از بیماران بستری در این بخش در مرکز جامع دیالیز حضور یافت و از تجهیزات و تخت های جدید مستقر در این مرکز بازدید کرد.

وی با حضور در مرکز سوانح و سوختگی بندرعباس با پرسنل این مرکز دیدار و گفتگو کرد و نحوه خدمت رسانی به بیماران در این بخش را جویا شد. 

کاهش سهم پرداختی بیماران سرطانی مهمترین دستاورد برنامه تحول نظام سلامت است

 

گفتنی است، مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی امید برنامه بعدی معاون درمان وزارت بهداشت بود. دکتر جان بابایی پس از بازدید از دستگاه شتاب دهنده خطی High انرژی این مرکز گفت: کاهش سهم پرداختی بیماران سرطانی مهمترین دستاورد برنامه تحول نظام سلامت است، که از آغاز افتتاح این مرکز اجرایی شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به محرومیت استان هرمزگان از این پس بیماران سرطانی استان می توانند علاوه بر کاهش هزینه های بخش بستری که از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت اجرایی شد، از بسته خدمتی فرانشیز رایگان در دریافت خدمات شیمی درمانی سرپایی استفاده کنند. تا پیش این از بیماران شیمی درمانی سرپایی بخشی از هزینه ها را پرداخت می کردند.

معاون درمان وزارت بهداشت و هیات همراه در ادامه سفر به هرمزگان با حضور در محل پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب و پیگیری روند اجرایی این پروژه با پیمانکار و کادر فنی پروژه دیدار و گفتگو کرد.

گفتنی است، پروژه بلوک زایمانی، توسعه اورژانس و کلینیک تخصصی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب بازدید نهایی معاون درمان وزارت بهداشت بود که پس از حضور در بخش های مختلف این پروژه ها و بررسی فنی و تخصصی در حضور پیمانکاران و مسئولین شبکه بهداشت و بیمارستان میناب بر تکمیل به موقع و رعایت استانداردها در تکمیل این پروژه ها تاکید کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ آبان ١٣٩٨ - ١٩:٣٥ / شماره خبر: ١٩٦٤٢٣ / تعداد نمايش: 447

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج