وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر کمیسیون ارزشیابی متون و منابع مرجع علوم پزشکی منصوب شد

طی حکمی از سوی  دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، دکتر محمدحسین آیتی به عنوان دبیر کمیسیون ارزشیابی متون و منابع مرجع علوم پزشکی منصوب شد.

 

به گزارش وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر محمدحسین آیتی

عضو محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

 

سلام علیکم

همانگونه که مستحضرید یکی از مهمترین بسته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی که نقشه راه حوزه آموزش را تبیین می نماید، حرکت در مسیر دستیابی به مرجعیت علمی در آموزش عالی سلامت است. این امر مهم که بارها از سوی مقام معظم رهبری نیز مورد تأکید قرار گرفته است، زمینه را برای نیل به جایگاه شایسته در سطح منطقه و جهان برای نظام آموزش عالی سلامت کشور فراهم نموده و در نهایت منجر به ارتقای پاسخگویی نظام سلامت در جامعه خواهد شد. بر اساس مطلعات و نظریات موجود، مولفه های مختلفی برای مرجعیت علمی شمرده می شود که از جمله مهمترین آنها، تولید دانش بومی و کاربست آن در ارائه خدمات است. خوشبختانه امروز در کشور شاهد این واقعیت هستیم که حجم قابل توجهی از انتشارات علمی تولید و به مدد حضور اساتید گرانقدر، سهم ایران از تولید علم جهانی ارتقای چشم گیری پیدا کرده است. اما آنچه در این میان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ترجمان دانش تولیدی در عرصه عمل و در مسیر خدمت است که این مهم، از مجرای تدوین و نشر کتب مرجع قابل حصول خواهد بود.

دراین راستا و به منظور تحقق دستیابی به مرجعیت علمی در علوم پزشکی و در جهت ایجاد بستر مناسب برای تسهیل نشر کتب مرجع تألیفی از سوی اساتید و صاحبنظران حیطه های مختلف کمیسیون ارزشیابی متون و منابع مرجع علوم پزشکی با موافقت وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل گردیده است.

برهمین اساس و باتوجه به تجارب و شایستگی های حضرتعالی به عنوان دبیر کمیسیون ارزشیابی متون و منابع مرجع علوم پزشکی منصوب می گردید تا با همکاری اعضای کمیسیون و مطابق آیین نامه ها و مقررات مربوطه در راستای شناسایی و نشر کتب مرجع حوزه علوم پزشکی تلاش فرمائید. 

موفقیت جنابعالی را در انجام امور مربوطه و ایجاد بستر مناسب برای حرکت به سوی مرجعیت علمی در علوم پزشکی از خداوند منان خواستارم.

 

دکتر باقر لاریجانی

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١١ بهمن ١٣٩٥ - ٠٩:٢٢ / شماره خبر: ١٥٦٩٥٢ / تعداد نمايش: 2369

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج